Saturday, 18 July 2015
20 March 2023
مطبوعات ‌شنبه ایران،

«‌پنج‌شنبه خونین در زاهدان»

2010 July 17

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایران

http://www.iran-newspaper.com/

1(دریافت 1.3 میلیون اظهارنامه مالیاتی از اصناف.

رییس شورای اصناف: «مجامع امور صنفی کشور از توافق مالیاتی سال 88 راضی هستند و تمامی اظهارنامه‌ها را تا 31 تیرماه تحویل ادارات کل مالیاتی می‌دهند.

حسینی رییس شورای اصناف اعلام کرد: «تا ظهر روز جمعه بیش از یک میلیون و 300 هزار اظهارنامه مالیاتی توسط اصناف کشور به ادارات کل مالیاتی ارایه شده است»

2) اعلام شماره حساب برای واریز یارانه نقدی در شش استان دیگر.

محصولی وزیر رفاه خبر داد: «از روز 27 تیر سرپرستان خانوار استان‌های آذربایجان شرقی، خوزستان، فارس، کردستان، لرستان و مرکزی یک هفته فرصت دارند تا شماره کارت یا حساب بانکی خود را برای دریافت نقدی یارانه‌ها ثبت‌ کنند، سرپرستان خانوار این شش استان که فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را پر کرده‌اند، می‌‌توانند با مراجعه به سامانه www.refahi.ir به ثبت شماره کارت یا حساب بانکی خود اقدام کنند.

کیهان

1) پنج‌شنبه خونین در زاهدان.

http://www.kayhannews.ir/890426/15.htm#other1500

در پی انفجار دو بمب انتحاری در مسجد جامع زاهدان 27 نفر شهید و 316 نفر مجروح شدند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، استان‌دار سیستان و بلوچستان با تشریح حادثه تروریستی ساعت 21 و 20 دقیقه پنج‌شنبه شب مقابل مسجد جامع زاهدان گفت: «پنج‌شنبه شب پس از برپایی نماز مغرب هنگامی که مردم مشغول برگزاری دعای کمیل و مراسم جشن سال‌گرد ولادت امام حسین علیه السلام بودند، نخستین عامل انتحاری، قصد ورود به مسجد را داشت.»

وی گفت: «عامل نخست انتحاری پس از آن‌که با کنترل امنیتی هنگام ورود به در مسجد مواجه شد، خود را منفجر کرد که تعدادی از ماموران کنترل امنیت شهید شدند.»

او افزود: «بعد از انفجار نخست، ماموران امنیتی و مردم عادی برای کمک‌رسانی به حادثه‌دیدگان حضور یافته بودند که عامل انتحاری دوم خود را در میان جمعیت منفجر کرد.»

2) در قزاقستان اتفاق افتاد.

http://www.kayhannews.ir/890426/16.htm#other1606

تظاهرکنندگان خطاب به وزیرخارجه اسراییل، «قاتل برو بیرون»

صدها تن از فعالان ضد صهیونیست و طرف‌دار فلسطین در اعتراض به سفر وزیر خارجه اسراییل به آستانه پایتخت قزاقستان تظاهرات کردند. تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهای «مرگ بر اسراییل»، «قاتل کودکان فلسطینی باید از کشور اخراج گردد»، «فلسطین پیروز است» اعتراض خود را نسبت به سفر «آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه اسراییل ابراز کردند.

جام جم

1) دست پلید آمریکا از آستین انسان‌های خودفروخته بیرون آمد.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100880562740

امام جمعه موقت تهران گفت: «هدف از جنایت تروریستی زاهدان، تحت‌الشعاع قرار دادن شکست و فضاحت آمریکا در ماجرای شهرام امیری است.» به گزارش واحد مرکزی خبر، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه دوم نماز افزود: «با جنایت اخیر در زاهدان بار دیگر دست پلید آمریکا از آستین، آدم‌های جاهل خود فروخته بیرون آمد.»

2) دیدار نمایندگان رهبر انقلاب با جان‌بازان

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100880561418

هم‌زمان با سال‌روز ولادت باسعادت ابوالفضل العباس و روز جانباز، سه هیت از جانب رهبر معظم انقلاب اسلامی در منازل تعدادی از جانبازان در مناطق مختلف شهر تهران حضور یافتند، و ضمن گفت‌‌و‌گو با این جانبازان و کسب اطلاع از نحوه زندگی، کار و مشکلات آنان، از ایثارگری و فداکاری جانبازان سرافراز انقلاب اسلامی، قدردانی و تشکر کردند.

رسالت

1) اطاعت مردم از رهبری دشمن را عصبانی کرده است.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=32724

امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به اقدام تروریستی در مسجد جامع زاهدان گفت: «دشمنان به دلیل اطاعت محض مردم از رهبری عصبانی هستند به این خاطر دست به چنین حرکات خصمانه‌ای  می‌زنند.»

2) مشروعیت مسوولان مملکتی، به وابستگی آن‌ها به ولایت، بستگی دارد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=32718

امام جمعه مشهد گفت: «هیچ مسئله‌ای برای مردم غیرقابل تحمل‌تر از زاویه پیدا کردن افراد با ولایت نیست.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد  تاکید کرد: «مشروعیت مسوولان مملکتی از کارمند ساده تا مسوول درجه یک به وابستگی آن‌هابه ولایت بستگی دارد.»

همشهری

1) انتصاب سه نفر از فقهای شورای نگهبان برای دوره جدید.

http://www.hamshahri.net/News/?id=119375

آیت‌اله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به استناد اصل نود و یکم قانون اساسی سه نفر از فقهای شورای نگهبان را برای دوره‌ جدید منصوب کردند. آیت‌اله حاج‌شیخ‌احمد جنتی،  آیت‌اله شیخ غلامرضا رضوانی و حجت‌الاسلام‌ سیدمحمدرضا مدرسی ‌یزدی.

2) دیدار وزرای امور خارجه ایران و ترکیه.

http://www.hamshahri.net/News/?id=119381

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در پایان سفرش به پرتغال با همتای ترک خود در «لیسبون» دیدار کرد. به گزارش واحد مرکزی خبر، وزرای امور خارجه ایران و ترکیه در این دیدار ضمن مرور آخرین وضع روابط دوجانبه، مسئله تبادل سوخت هسته‌ای و بیانیه تهران درباره سایر اقدامات اعضای گروه وین و اتحادیه اروپا تبادل نظر کردند.در این دیدار بر ظرفیت تاثیرگذار توافق‌نامه تهران از جانب سه کشور ایران، ترکیه و برزیل در ایجاد فضای مناسب برای توسعه هم‌کاری‌های هسته‌ای صلح آمیز تاکید شد.

تهران امروز

1) واکنش متکی به ماجرای شهرام امیری.

http://tehrooz.com/1389/4/26/TehranEmrooz/324/Page/2/?NewsID=37753

برای ما هم جالب است بدانیم هدف آمریکا از این آدم‌ربایی چه بود، معاون وزیر امورخارجه کشورمان گفت: «شهرام امیری دانشمند ‏هسته‌ای نیست و ما این موضوع را تکذیب می‌کنیم.‏ از این پس این آمادگی وجود دارد که برای جبران خسارت‌های وارد شده به شهرام امیری پی‌گیری‌های حقوقی از طریق ‏مجامع بین‌المللی دنبال شود.‏ موضوع رهایی امیری هم هیچ ارتباطی با آزادی سه آمریکایی حاضر در ایران ندارد.»

2) وساطت موتلفه در‌ مناقشه دولت و بازار.

http://tehrooz.com/1389/4/26/TehranEmrooz/324/Page/7/?NewsID=37646

اطلاعیه «معتمدین امام و رهبری در بازار» با امضای حبیب‌اله عسگراولادی منتشر شد. انتشار اطلاعیه‌ای با امضای عضو ارشد شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، روز گذشته ماجرای مناقشات میان دولت و بازار بر سر مالیات اصناف را وارد فاز تازه‌ای کرد. حبیب‌اله عسگراولادی در اطلاعیه‌ای که عنوان آن به نام «‌معتمدین امام و رهبری در بازار و اصناف» ثبت شده است، از بازاریان خواسته است تا با پایبندی بر توافق انجام شده میان سازمان امور مالیاتی و اصناف، اظهارنامه مالیاتی خود را تا پایان تیرماه به وزارت اقتصاد تحویل دهند و دکان‌های خود را در بازار باز کنند.

آفرینش

1) حیات طیبه در پرتو انس با قرآن محقق می‌شود.

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=66526

آیت‌اله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، در دیدار اساتید، داوران و شرکت کنندگان در بیست و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم، که هم‌زمان با میلاد پر برکت امام حسین علیه السلام در حسینیه امام خمینی برگزار شد، قرآن را ریسمان مستحکم الهی دانستند و خاطرنشان کردند: «قرآن حیات طیبه را وعده داده است و این حیات طیبه همان زندگی همراه با عزت، امنیت، رفاه، استقلال، علم، پیشرفت، اخلاق، حلم و گذشت است که در پرتو انس با قرآن و چنگ زدن به این ریسمان الهی، محقق می‌شود.»

2) ارسال گزارش جامع کوی دانشگاه به دستگاه قضایی.

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=66527

نایب رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: «گزارش جامع و دقیقی در خصوص کوی دانشگاه توسط شورای عالی امنیت ملی و مجلس با هم‌کاری دانشگاه تهران تهیه و به دستگاه قضایی ارسال شده است.»

دنیای اقتصاد

1) وام ترکیبی در بازار مسکن

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=215271

طرح «افزایش قدرت خرید مسکن» بدون تاثیر بر‌قیمت‌ها در دستور کار است.

طرح افزایش تسهیلات ساخت با هدف تقویت قدرت خرید مسکن، در دوطرح جداگانه توسط وزارت مسکن و بانک مسکن در حال پیگیری است. .طرح موسوم به «وام ترکیبی» به این صورت است که انبوه‌سازان 20 میلیون تومان نزد بانک سپرده‌گذاری خواهند کرد و بعد از شش ماه 40 میلیون تومان تسهیلات ساخت دریافت خواهند کرد که 30 میلیون آن به خریدار منتقل می‌شود.

2) بازدهی سهام بانک ملت 71 درصد اعلام شد

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=215220

از مهم‌ترین مصوبات مجمع عمومی عادی سالانه بانک ملت تصویب صورت‌های مالی عمل‌کرد سال 1388 و تقسیم 241 ریال سود هر سهم برای عمل‌کرد سال مالی یاد شده بود که مبلغ آن برای سهام‌داران با کمتر از 500 هزار سهم در روز مجمع پرداخت شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,