Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
مطبوعات ‌یک‌شنبه ایران،

«‌مدل‌های مو را تایید نکردیم‌»

2010 July 18

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایران

http://www.iran-newspaper.com/

1) شرکت‌های نفتی هم‌سو با تحریم، در لیست سیاه ایران.

سیدمسعود میرکاظمی وزیر نفت اعلام کرد: «تحریم بنزین ایران شبیه یک شوخی است و با توجه به توان‌مندی‌های ایران،‌ امکان خودکفایی در تولید بنزین مهیا است. اگر شرکت‌های نفتی علیه ایران اقدام کنند، مجبوریم این واقعیت را در نظر گرفته و این شرکت‌ها را در لیست سیاه قرار دهیم. در حال حاضر صنعت نفت ایران بدون کارشناسان خارجی به تولید 4.2 میلیون بشکه نفت و 600 میلیون مترمکعب گاز دست یافته است.

2) اصناف، نصف حقوق‌بگیران مالیات می‌دهند.

سال گذشته جامعه 2 میلیون و 700 هزار نفری اصناف ایران پرداختی مالیاتشان فقط هزار و 160 میلیارد تومان بود، در حالی که جامعه 2 میلیون و 200 هزار نفری حقوق‌ بگیران 2 هزار و 190 میلیارد تومان به دولت مالیات دادند. آمارها نشان می‌دهد سهم حقوق‌ بگیران ایرانی از کل مالیات پرداختی 8 درصد و سهم اصناف و بازاری‌ها حدود 5 درصد است. معاون عملیاتی سازمان امور مالیاتی کشورگفت: «‌90 درصد اتحادیه‌ها توافق‌نامه مالیاتی را امضا کردند و از این پس، اصناف خودشان مالیات خود را تعیین می‌کنند.»

کیهان

1) فریاد انتقام مردم سوگوار در تشییع باشکوه شهدای زاهدان

http://www.kayhannews.ir/890427/3.htm#other301

اعلام نفرت شیعیان و اهل سنت از جنایت مزدوران آمریکا در منطقه.

پیکر شهیدان حادثه تروریستی مسجد جامع زاهدان روز گذشته با حضور گسترده مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان تشییع و به خاک سپرده شد.

2) شدت درگیری با طالبان وزیر دفاع آلمان را از «قندوز» فراری داد.

http://www.kayhannews.ir/890427/16.htm#other1605

حملات غافل‌گیرانه شبه نظامیان طالبان به نیروهای آلمانی در جنوب ولایت «قندوز» افغانستان، وزیر دفاع آلمان را از این منطقه فراری داد.

جام جم

1) قطع‌نامه 598 سند پیروزی ایران در جنگ تحمیلی است.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100880640026

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «قطع‌نامه‌های شورای امنیت سازمان ملل که سایه شوم «وتو» را هنوز نیز بر سر خویش دارد، در طول 8 سال دفاع مقدس به‌گونه‌ای بود که اگر اجرا می‌شد، ننگی بر دامان تاریخ ایران بود و معلوم نبود نسل‌های بعدی چه قضاوتی درباره مسوولان جمهوری اسلامی می‌کردند.

2) وستروله در آسیای میانه.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100880683320

وزیر خارجه آلمان از کشورهای آسیای میانه دیدن می‌کند. این منطقه را ناامنی و آشوب تهدید می‌کند و «سازمان امنیت و هم‌کاری اروپا» قصد دارد با اعزام نیروهای پلیس نقش فعال‌تری در آرام کردن قرقیزستان ایفا کند.

رسالت

1) فکر تجاوز به ایران اسلامی بیهوده است.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=32894

فرمانده سپاه عاشورا گفت: «دشمنان ایران اسلامی بدانند که حتا فکر تجاوز به میهن اسلامی ما نیز فکری بیهوده است و جوانان ما این اجازه را به دشمن نمی‌دهند.»

2) شورای نگهبان به منزله یک دادگاه عالی است.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=32878

آیت‌اله محمد یزدی با بیان این‌که شورای نگهبان به منزله یک دادگاه عالی است، تصریح کرد: «تا وقتی من در شورای نگهبان بوده‌ام حتا یک‌بار هم سراغ ندارم که شورای نگهبان به خاطر یک جناح یا جانب‌داری از این و آن، یا جهت‌گیری‌های غیر‌علمی و غیر‌فنی، نظری داده باشد.»

فرهیختگان

1) جمهوری اسلامی، مستحکم‌ترین نظام سیاسی دنیا است.

http://www.farheekhtegan.ir/content/view/10738/31/

ایلنا: «رییس‌جمهوری، دنیای استکبار را بسیار کوچک‌تر از آن دانست که به ملت ایران آسیب برساند» و گفت: «ملت ایران با اراده خود مستکبران عالم را زیرپای خود قرار خواهد داد.»

2) نظام جمهوری اسلامی نظام تک‌حزبی نیست.

http://www.farheekhtegan.ir/content/view/10739/31/

دبیرکل حزب موتلفه‌ اسلامی با اشاره به شکست جنگ نرم آمریکا علیه انقلاب اسلامی، گفت: «بحمداله ایران امن‌ترین کشور جهان است.» به‌گزارش ایسنا، محمدنبی حبیبی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می‌گفت با اشاره به هوشمندی رهبر معظم انقلاب و بصیرت مردم در مصاف نبرد نرم با آمریکا، اظهار کرد: «غفلت و جهل برخی افراد از قدرت نظام و توانایی مردم، آنها را به طمع انداخت که به زعم خودشان در پایه‌های مستحکم نظام اخلال کنند. ولی آنها رای ملت که امام (ره) فرمودند میزان است را نادیده گرفتن.»

تهران امروز

1) ناگفته‌های اژه‌ای از مدیریت حوادث پس ازانتخابات.

http://tehrooz.com/1389/4/27/TehranEmrooz/325/Page/2/?NewsID=37937

19 تیر 1388 یکی از مسوولان دفتر آقا تماس گرفتند که این افرادی را که الان در کهریزک هستند، حتمن بگویید به جایی به غیر از کهریزک منتقل کنند. اتفاقن ما همان شب جلسه داشتیم. آن زمان دادستان کل وقت، دادستان کل تهران، بعضی از افراد دیگر در وزارت اطلاعات و… بودند که در دفتر من جلسه داشتیم.

2) وزارت ارشاد: «مدل‌های مو را تایید نکردیم.»

http://www.tehrooz.com/

حمید شاه‌آبادی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «در برخی گزارش‌های رسانه‌ای قید شده که یک شرکت خصوصی با دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مدل‌های مو برای آقایان را به نام استان‌های کشور نام‌گذاری کرده که این اقدام نه کار فرهنگی بلکه موجب وهن است.» وی افزود: «هیچ مجوزی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه کارگروه مد و لباس برای انتشار ژورنال مو و یا برگزاری جشنواره‌ای به نام «عفاف و حجاب» در زمینه بحث مدل‌های مو برای مردان صادر نشده.»

آفرینش

1) لاریجانی: «آمریکا باید پاسخ‌گوی حادثه زاهدان باشد.»

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=66589

رییس مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن حادثه تروریستی زاهدان، بر لزوم پاسخ‌گویی آمریکا در این رابطه تاکید کرد و گفت: «آمریکایی‌ها بدانند، شروع کننده بازی خوش عاقبتی، برای خود نبوده‌اند.»

2) کدخدایی: شورای نگهبان ساختار حقوقی خود را حفظ می‌کند.

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=66590

سخن‌گوی شورای نگهبان از تایید 90درصد مصوبات مجلس از آغاز تشکیل این شورا تاکنون خبر داد و درباره حذف الهام و کعبی در فهرست پیشنهادی آیت اله لاریجانی به عنوان حقوق‌دان این شورا نیز گفت: «طبق قانون اساسی رییس قوه‌قضاییه مختار است افراد مورد نظر خود را به‌عنوان حقوق‌دان به مجلس معرفی کند و اصراری به معرفی افراد قبلی نیست.»

دنیای اقتصاد

1) خاموشی‌های حتمی با برق ارزان.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=215428

وزیر نیرو در گفت‌و‌گوی مفصلی با خبرگزاری فارس با اشاره به این‌که مشکلات صنعت برق کشور از زمان تثبیت قیمت‌ها در سال 83 آغاز شده است، اعلام کرد که برای رفع این مشکلات باید قیمت برق که هم‌اکنون برای هر کیلووات ساعت 16 تومان است به 43 تومان افزایش یابد. به‌گفته وی قیمت تمام‌ شده برق نیز حدود 83 تومان است. وزیر نیرو در این مصاحبه تایید کرده است که قیمت 43 تومانی برق برای دوره پس از هدفمندی یارانه‌ها در نیمه دوم سال به تایید رییس‌جمهوری رسیده است و اطمینان داده که این قیمت که حدود سه برابر قیمت فعلی است قطعی خواهد شد.

2) سریع‌سازی مسکن با فناوری ترک‌ها.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=215423

ایران قصد دارد از مشهورترین فناوری ساختمانی دنیا که ترک‌ها چندسالی است مهارت خاصی در آن پیدا کرده‌اند و می‌توانند به کمک آن روزانه «یک طبقه کامل مسکونی» احداث کنند، به نفع مسکن‌مهر استفاده کند. وزارت مسکن ترکیه مدعی است این تکنولوژی را در عالی‌ترین سطح ممکن در اختیار دارد و آن را تاکنون به برخی از کشورها صادر کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,