Saturday, 18 July 2015
02 April 2023
دو سال حبس تعزیری،

«حکم محکومیت لیلا توسلی فعال مدنی»

2010 July 19

خبر / رادیو کوچه

لیلا توسلی، فرزند محمد توسلی در شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه طی حکمی به دو سال حبس تعزیری محکوم شده است.

لیلا توسلی به اتهام حضور در راه‌پیمایی 25 خرداد و روز عاشورا و با تاکید بر عدم حضور وی در «اغتشاشات» و هم‌چنین مصاحبه با رادیو فردا و بی‌بی‌سی به عنوان شاهد عینی کشته‌شدن یکی از شهروندان توسط خودرو نیروی انتظامی به استناد ماده 610 قانون مجازات و با رعایت ماده 46 قانون مجازات به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

فرد مقتول شهرام فرجی زاده است که در میدان ولیعصر به وسلیه خودروی نیروی انتظامی کشته شده است.

لیلا توسلی ساعت یک بامداد نیمه شب عاشورا توسط تیم ماموران وزارت اطلاعات با مراجعه به منزل پدر وی محمد توسلی رییس دفتر سیاسی نهضت آزادی ایران بازداشت شده و بعد از تحمل دو ماه بازداشت در بند 209 اوین سرانجام روز چهارم اسفند‌ماه با وثیقه از زندان آزاد شده است.

گفتنی است خواهر او سارا توسلی نیز در 13 دی ماه سال گذشته بازداشت و پس از سپری کردن 50 روز در بازداشت در بند 209 زندان اوین، در دادگاه بدوی در شعبه 26 به 6 سال حبس تعزیری و 74 ضربه شلاق محکوم شده است و پرونده وی هم اینک به دادگاه تجدید نظر ارسال شده است.

هم‌چنین فرید طاهری، همسر سارا توسلی و عضو شورای مرکزی نهضت آزادی، نیز که هم‌راه وی در راه‌پیمایی روز عاشورا حضور داشته است، از روز 27 دی‌ماه بازداشت شده تا‌کنون در زندان اوین به‌سر می‌برد.

لازم به ذکر است حکم سه‌سال حبس تعزیری طاهری در دادگاه تجدید‌نظر، تایید شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,