Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
مطبوعات ‌سه‌شنبه ایران،

«جای‌گزینی توپولف با بویینگ و ایرباس»

2010 July 20

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایران

http://www.iran-newspaper.com/

1) ملت ایران با هر سلیقه‌ای در برابر تحریم‌ها می‌ایستد.

دکتر احمدی‌نژاد: «صدور قطع‌نامه‌ برای گفت ‌و گو، ادامه رفتار گاوچرانی است، که این منطق در ایران جایی ندارد، خدا را شکر می‌کنیم که دشمنان ما را از افراد نادان قرار داده است. آن‌ها نمی‌فهمند که ملت ایران 75 میلیون و پیکری واحد است و خانواده‌‌ای هستند که اعضای آن هر چقدر هم که با هم اختلاف سلیقه داشته باشند، در برابر دشمنان خود خواهند ایستاد. دشمنان این آرزو که بتوانند با تحریم‌ها ملت ایران را سرسوزنی به‌عقب بنشانند، به‌گور خواهند برد، روح جمعی ملت ایران بیدار شده و دشمنان را از همه عرصه‌ها اخراج خواهد کرد.

2) عرضه رایگان 30 میلیون سیم‌کارت اپراتور سوم.

مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی خبر داد، سیم‌کارت‌های اپراتور سوم دایمی و با پیش‌شماره 0920 ارایه خواهد شد. در صورت تامین نقدینگی در اولین فرصت حقوق جدید مستمری‌بگیران با افزایش شش درصد پرداخت می‌شود. دستورالعمل بیمه کارگران ساختمانی به تمامی شعب سراسر کشور ابلاغ شده و در حال حاضر بحث بیمه‌ زنان خانه‌دار در دستور کار قرار دارد.

3) بویینگ و ایرباس جایگزین توپولف شدند.

به‌دنبال تصمیم‌گیری برای جایگزینی هواپیماهای غربی با توپولف‌های شرقی، ظرف 21 روز گذشته هواپیماهای بویینگ و ایرباس با ظرفیت 1330 صندلی به ناوگان هوایی ایران پیوستند. رییس سازمان هواپیمایی کشوری می‌گوید: «پس از اعلام زمین‌گیری توپولف‌های موجود، از ابتدای سال جاری تا امروز 2002 صندلی پرواز به ناوگان هوایی ایران اضافه شده است.»

جام جم

1) ایران ازمذاکرات‌ هدف‌مند استقبال می‌کند.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100880832944

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که جمهوری اسلامی ایران به‌دنبال استفاده صلح‌‌آمیز از انرژی هسته‌‌ای در چارچوب «ان‌.پی.‌تی» است، گفت: «ایران همواره از راه‌های منطقی همانند مذاکرات هدفمند استقبال کرده و امضای توافق‌نامه اخیر تهران با حضور ترکیه و برزیل در همین راستا بوده است.»

2) نامه مدیران مسوول 17 روزنامه به رییس‌جمهور.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100880837498

بادرخواست لغو انحصار چاپ آگهی‌های دولتی17 نفر از مدیران مسوول روزنامه‌ها در نامه‌ای به رییس‌جمهور خواهان لغو انحصار چاپ آگهی‌های دولتی در روزنامه دولتی ایران شدند.

خراسان

1) رییس‌جمهوری: «اسنادی داریم که نشان می‌دهد تروریست‌ها توسط ناتو تجهیز و هدایت اطلاعاتی می‌شوند.

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=4&day=29&id=165300

وی حادثه تروریستی اخیر در زاهدان را ادامه قطعنامه ۱۹۲۹ دانست و تاکید کرد: «این انفجارها ترجمه و تفسیر پیام رییس جمهوری آمریکا به مناسبت ۲۲ خرداد است که می‌گفت می‌خواهیم در ایران دموکراسی و آزادی برقرار باشد و از گروه‌های مقابل نظام حمایت می‌کنیم.

2) هشدار کمیسیون انرژی مجلس به دولت برای تحقیق و تفحص از قراردادهای نفت و گاز.

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=4&day=29&id=165344

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از پی‌گیری جدی نمایندگان برای تحقیق و تفحص از قراردادهای نفتی و گازی خبر داد و هشدار داد در صورتی که مسوولان وزارت نفت پاسخ روشنی برای ارایه نکردن قراردادهای نفتی و گازی به مجلس ندهند، طرح مذکور به هیت رییسه مجلس تقدیم می‌شود.

رسالت

1) مهمان پرست:  «کانادا پاسخ دهد.»

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=33135

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مقامات کانادایی توصیه کرد ، به‌جای استفاده ابزاری از مسایل دیگر کشورها به ابهامات و سوالات افکار عمومی بین المللی درخصوص موارد نقض حقوق بشر دراین کشور پاسخ گویند. به‌گزارش واحد مرکزی خبر‌، مهمان‌پرست در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره واکنش انفعالی سخن‌گوی وزارت امور خارجه کانادا پس از احضار کاردار موقت این کشور در تهران به‌علت برخورد خشونت آمیز کانادا با تظاهرات در شهر «تورنتو» تاکید کرد: «جمهوری اسلامی ایران باردیگر نگرانی خود را نسبت به نقض حقوق بشر در کانادا ابراز می‌کند.»

2) توزیع روزانه 100 تن مرغ با قیمت تعاونی.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=33092

مدیر عامل میادین میوه و تره بار و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری تهران گفت: «از امروز روزانه 100  تن مرغ منجمد با قیمت تعادلی در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران توزیع می‌شود.» به‌گزارش خبرگزاری فارس، حسین صفایی دیروز در جمع خبرنگاران به عرضه مرغ منجمد برای تنظیم بازار اشاره کرد و گفت:  «این مرغ از امروز با قیمت دو هزار و 650  تومان در سطح شهر تهران عرضه می‌شود.»

همشهری

1) بازداشت خبرنگار انگلیسی در سنگاپور.

http://www.hamshahri.net/News/?id=119683

پلیس سنگاپور یک خبرنگار 75ساله انگلیسی را به‌خاطر کتابی که درباره مجازات اعدام در این کشور نوشته بود، بازداشت کرد. خبرگزاری آلمان از سنگاپور گزارش داد «الن شادریک» 30 ژوییه در دیوان عالی سنگاپور حضور می‌یابد تا به اتهام اهانت به‌دادگاه پاسخ گوید.

2) 10 برنامه تحول در نظام اداری کشور اعلام شد.

http://www.hamshahri.net/News/?id=119726

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری اظهار داشت: «10 برنامه مشخص برای تحول در نظام اداری کشور تدوین شده است ،که بحث دولت الکترونیک، تمرکززدایی، عدالت استخدامی و توان‌مند سازی نیروی انسانی به‌عنوان مهم‌ترین بخش‌های این 10 برنامه هستند.»

تهران امروز

1) برده‌داران دیروز، مدعی دفاع از حقوق بشر هستند.

http://www.tehrooz.com/1389/4/29/TehranEmrooz/327/Page/3/

رییس قوه‌قضاییه در دیدار سفیر جدید عربستان بر گسترش روابط حقوقی و قضایی کشورهای اسلامی به‌ویژه تعامل در زمینه مسایل حقوق بشر تاکید کرد. آیت‌اله صادق آملی لاریجانی با اشاره به ادعاهای غربی‌ها در خصوص حقوق بشر و تاکید بر ضرورت گسترش تبادلات میان کشورهای اسلامی در رسیدن به زبان مشترک دفاع از ارزش‌های اسلامی در برابر غربی‌ها گفت: «کشورهای غربی که خودشان تا 150 سال قبل به زور از کشورهای ضعیف دنیا برده می‌گرفتند، اکنون مدعی دفاع از حقوق بشر هستند در حالی‌که اسلام به‌عنوان مدافع حقوق بشر سخنان زیادی برای گفتن دارد که باید از طریق تعامل بیشتر کشورهای اسلامی به‌ویژه کشورهای اثرگذار مانند ایران و عربستان در مجامع بین‌المللی، ارایه شود.»

2) تقسیم قدرت در عراق بدون «نوری‌المالکی»

http://www.tehrooz.com/1389/4/29/TehranEmrooz/327/Page/4/

به‌رغم انتظارات مردم عراق و هم‌چنین دیگر بازیگران منطقه‌ای برای تشکیل هر‌چه سریع‌تر دولت جدید در عراق، دور نمای رسیدن به توافق میان گروه‌های اصلی در هاله‌ای از ابهام فرو رفته است. در تازه ترین تحولات فهرست العراقیه طی پیشنهادی، ضمن کنار نهادن «نوری المالکی» از نقش‌های آتی، طرحی را بیان کرده است که بر اساس آن قدرت میان العراقیه، جریان حکیم و ائتلاف کردستان تقسیم خواهد شد.

دنیای اقتصاد

1) تغییر رفتار مالکان در بازار اجاره.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=215755

براساس گزارشی که دیروز در کارگروه زمین و مسکن دولت متشکل از نمایندگان ریاست جمهوری، وزارت مسکن، مشاوران املاک و کارشناسان اقتصاد مسکن بررسی شد، مشخص شد که کاهش نرخ سود سپرده‌ها در سال جاری باعث تغییر رفتار مالکان در بازار اجاره مسکن شده است، در این گزارش خاطر نشان شده است که بسیاری از مالکان به‌دلیل کاهش شدید توجیه اقتصادی سپرده‌گذاری در بانک هیچ‌گونه تمایلی به قراردادهای رهن کامل یا حتا رهن و اجاره نداشته و عمدتن به قراردادهای اجاره ماهانه بدون پول‌پیش یا پول‌پیش بسیار کم گرایش یافته‌اند.

2) بحران در کمین صادرات اروپا.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=215751

اگر‌چه ارزش یورو پس از بحران یونان در سراشیبی افتاد، اما صاحب ‌نظران اقتصاد اروپا معتقدند هنوز ارزش یورو بالاتر از نرخ واقعی آن است و هرگونه افزایش یا حتا ثبات آن می‌تواند به‌عنوان تهدیدی علیه صادرات

اروپا عمل کند. این تهدید به‌دلیل افزایش سه‌ درصدی ارزش یورو در هفته گذشته صورت عینی‌تری به‌خود گرفته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,