Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
انجمن پزشکان پا

«کفش راحت بپوشید»

2009 September 14

بی‌بی‌سی

یک پژوهش آماری انجام شده بر روی یک مجموعه 2000 نفری نشان می دهد که تقریبا 4 نفر از هر 10 زن کفش هایی را می خرند که می دانند اندازه پای آنها نیست.

انجمن پزشکان پا که این پژوهش را انجام داده، دریافته است که 37 درصد زنان کفش هایی را که در آن احساس راحتی نمی کنند اما زیبا و مد روز باشد، می پوشند.

20090912-dan-shoes-

17 درصد مردان هم به خریدن کفش در اندازه نامناسب اذعان کرده اند.

هرچند حدود 80 درصد زنان گفتند از مشکلاتی مانند میخچه یا رفتن ناخن درون گوشت رنج می برند، اما تنها نزدیک به 40 درصد مردان و زنان در این پژوهش گفتند در این شرایط سعی می کنند کمک بگیرند.

لورین جونز، یکی از اعضای انجمن پزشکان پا گفت: «به نظر می رسد بسیاری از ما به سختی می توانیم در برابر قیمت های ارزان یا تازه ترین های مد مقاومت کنیم، اما باید به خاطر داشت که با خریدن کفش هایی که اندازه پا نیستند، نه تنها احساس ناراحتی خواهید کرد، بلکه سلامت خود را هم به خطر می اندازید.»

مهم این است که اگر پای شما درد می گیرد، مسلمن اشکالی وجود دارد.

کفش های پاشنه بلند می توانند به ایجاد مشکلات جسمی بیانجامند، اما کفش های راحتی هم یکی از مهم ترین عوامل به خطر افتادن سلامتی پا هستند زیرا باعث می شوند پا در کفش به جلو سر بخورد و انگشتان پا جای کافی نداشته باشند.

خانم جونز گفت: «بسیاری از مردم هر روز بدون اینکه متوجه باشند کفش نامناسب می پوشند.»

بدترین کفش، کفش های پشت و پیش بسته ای هستند که معمولن  پنجه باریک و پایینی دارند، و تمام سطح کف پا را پوشش نمی دهند.

خانم جونز می گوید: «هرچند نمی توان از بروز تمام مشکلات و بیماری های پا جلوگیری کرد، اکثر این مشکلات از کفش نادرست یا نامناسب ناشی می شوند.»

کارشناسان به زنان توصیه می کنند برای کفش هایی که قرار است به طور روزمره مورد استفاده قرارگیرند، کفش هایی با پاشنه کوتاه (کم تر از چهار سانتی متر) را انتخاب کنند که پنجه آن ها گرد است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|