Saturday, 18 July 2015
23 March 2023
مطبوعات چهار‌شنبه ایران،

«‌رضایت نمایندگان روحانی از صداوسیما»

2010 July 21

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایران

http://www.iran-newspaper.com/

1) مشوق‌های تازه برای نوسازی بافت‌های فرسوده.

احمد صادقی معاون وزیر مسکن و شهرسازی: «نوسازی بافت‌های فرسوده شهری که به‌تازگی به تصویب مجلس رسیده در کنار قانون ساماندهی و عرضه تولید مسکن می‌تواند به قانون کامل تبدیل شده و بسیاری از مشکلات را حل کند.»

2) پیشنهاد ایران برای پایان افراط‌گرایی و تروریسم در افغانستان.

متکی، وزیر امور خارجه گفت: «راه‌حل مسئله افغانستان را نباید در برخورد نظامی جست‌ و جو کرد و رفتار در افغانستان باید مبتنی بر واقعیات موجود در این کشور و ساختارهای اجتماعی و تجربه‌های تاریخی باشد. اعتماد به مردم و دولت افغانستان و تعیین جدول زمانی برای خروج نیروهای خارجی یکی از اصول پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران در نشست کابل بود.

3) تعرفه‌های ویزیت پزشکان و خدمات درمانی دولتی.

براساس مصوبه ابلاغی دولت، ویزیت پزشکان و دندان‌پزشکان عمومی سه هزار و 400 تومان، پزشکان و دندان‌پزشکان متخصص چهار هزار و 100 تومان و پزشکان فوق تخصص و روان‌پزشکان پنج هزار تومان تعیین شده است مبلغ فرانشیز دریافتی از بیماران بیمه شده در سال 89 در بخش بستری برابر سال 88 خواهد بود و مابه‌التفاوت به عنوان تخفیف از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی محسوب می‌شود.

جام جم

1) توافق جدید گازی آنکارا‌، باکو

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100880975690

با امضای قرارداد جدید سوآپ گاز بین ترکیه و جمهوری آذربایجان، احتمال تعلیق تنها قرارداد سوآپ گاز طبیعی ایران افزایش یافت.

2) رضایت نمایندگان روحانی از صداوسیما

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100880975413

رییس مجمع نمایندگان روحانی مجلس با اشاره به تعامل خوب مسوولین صداوسیما با نمایندگان مجلس گفت: «نمایندگان روحانی مجلس عمومن از عمل‌کرد صدا و سیما رضایت دارند.»

تهران امروز

1) دستور اجرای بودجه مترو از سوی رییس مجلس.

http://www.tehrooz.com/1389/4/30/TehranEmrooz/328/Page/2/?NewsID=38420

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس هشتم از ابلاغ قانون برداشت دومیلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی جهت توسعه مترو در تهران و کلان‌شهرهای کشور خبر داد.

2) پاسخ‌های لاریجانی به سوالات خبرنگاران خارجی در ژنو.

http://www.tehrooz.com/1389/4/30/TehranEmrooz/328/Page/2/?NewsID=38420

«روابط با مسکو معمولی است.»

رییس‌ مجلس در دومین روز از کنفرانس جهانی روسای مجلس عضو اتحادیه بین‌المجالس با گروهی از خبرنگاران رسانه‌های خارجی دیدار کرد. به گزارش ایلنا وی درباره تحریم‌های جدیدی که دیروز در جلسه وزرای خارجه اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار گرفت، گفت: «در این کنفرانس زمان زیادی نداشتم، ولی با نمایندگانی از مجالس اروپا درباره روند حل بحران هسته‌ای دیدار کردم، این روند به مرحله‌ای رسیده که می‌توان آن را حل کرد ».

رسالت

1) صدای آمریکا ارگان تروریسم در منطقه است.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=33261

دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه هدایت و حمایت سرویس‌های اطلاعاتی دشمن بویژه آمریکا از تروریسم امری پوشیده نیست، گفت: «صدای آمریکا ارگان تروریسم در منطقه است،حبیب اله عسکراولادی در گفت‌و‌گو با ایرنا صحنه گردانان حوادث تروریستی سه دهه گذشته را  سرویس‌های امنیتی و اطلاعاتی آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس دانست.

2) در جهان بی‌آبرو شدیم.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=33246

سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل اعتراف کرد، آبروی رژیم صهیونیستی در جهان رفته است.به گزارش شبکه خبر «گابریلا شالیو» گفت: «با وجودی که بسیار تلاش کرده‌ایم صورت خوبی از اسراییل به نمایش بگذاریم اما چهره اسراییل در جهان روز به روز بدتر شده و اکنون به وضع خطرناکی رسیده است.» شالیو که در آستانه خداحافظی از سازمان ملل قرار دارد، نظام حاکم اسراییل را به نظام صدام، دیکتاتور سابق عراق تشبیه کرد که علاقه‌ای به برقراری روابط خوب و سازنده با جامعه بین الملل ندارد.

فرهیختگان

1) سوت مرگ برای 61 مسافر قطار.

http://www.farheekhtegan.ir/content/view/10946/43/

برخورد دو قطار اکسپرس در ایستگاه «سانیتیای» هندوستان 61 نفر را قربانی کرد. تیم‌های امداد و نجات سه ساعت پس از حادثه خود را به‌محل رساندند. این در حالی است که ساکنان محلی با شنیدن صدای مهیب به کمک مسافران این دو قطار شتافتند.

2) هشدار لازم به مسوولان داده بودیم.

http://www.farheekhtegan.ir/content/view/10894/31/

عملیات انتحاری هفته گذشته در شهر زاهدان آنقدر دل‌خراش بود که باعث شد نمایندگان این شهر در مجلس شورای اسلامی بیش از این نتوانند وضعیت ناامنی در منطقه جنوب شرق ایران را تحمل کنند، بنابراین استعفا را تنها چاره برای نشان دادن اعتراض خود یافتند. «عباسعلی نورا» نماینده مردم زابل در بهارستان یکی از سه نماینده مستعفی مجلس از خطه بلوچ‌ها است، نورا معتقد است وجود «فرهنگ انتقام» در سیستان و بلوچستان باعث بروز این مسایل شده است. وی با این حال به شدت از بی‌توجهی مسوولان سیاسی و امنیتی کشور در قبال این حادثه دلخور است. این نماینده مستعفی مجلس در عین حال اذعان می‌کند ما پیش از این، خطر انتقام را گوش‌زد کرده بودیم.

دنیای اقتصاد

1) بی‌کاران 10 سال حقوق می‌گیرند.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=215918

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به تصویب یک فوریت طرح بیمه بیکاری گفت:‌ «مجلس به دنبال استقلال صندوق بیمه تامین اجتماعی و نیز تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفتن افراد جویای کار است، بر اساس این طرح، کسانی که دارای مهارت و حرفه‌ بوده و حداقل برای مدت یک سال پی‌گیر اشتغال شدند، مشمول بیمه بیکاری می‌شوند. این افراد حداکثر به‌مدت 10 سال در این طرح تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می‌گیرند.

2) آغاز رسمی معاملات آتی سهام از هفته آینده.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=215870

در جلسه 27 تیر ماه هیت پذیرش، اوراق آتی سهام بانک‌های پارسیان و کارآفرین مورد پذیرش قرار گرفت و از هفته آینده قرارداد اوراق آتی سهام رسمن در بورس اوراق بهادار آغاز به کار می‌کند. به گفته معاون توسعه و برنامه‌ریزی و دبیر هیات‌مدیره شرکت بورس اوراق بهادار، با پذیرش این دو شرکت در جلسه هیات پذیرش و آموزش کاربری سامانه به کارگزاران، از هفته آینده اوراق آتی سهام رسمن راه‌اندازی می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,