Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
پس از هفت سال و هفت ماه انتظار،

«علی مهین‌ترابی از قصاص رهایی یافت»

2010 July 22

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه علی مهین‌ترابی متولد 1365 پس از هفت سال و هفت ماه و یازده روز حبس، در حالی که در انتظار حکم اعدام بوده، آزاد شده است.

وی که دوران محکومیت خود را در زندان رجایی‌شهر کرج گذرانده، به اتهام قتل هم‌کلاسی خود مزدک خدادادیان در سال 1381 به حکم قصاص محکوم شده بوده است.

طبق گزارش مورخ 14/11/1381 کلانتری 15 رجایی‌شهر کرج یک فقره درگیری و منازعه درخیابان نهم‌شرقی مقابل هنرستان هاشمی اتفاق افتاده و علی مهین‌ترابی 16 ساله به اتهام ایراد ضربه چاقو به مزدک خدادادیان بازداشت می‌شود که نام‌برده به علت خون‌ریزی شدید در بیمارستان درگذشته است و مهین‌ترابی بر اساس ماده شماره ۲۰۶ قانون مجازات اسلامی «درصورتی که قاتل عمدن دست به اقدامی زند که ذاتا مهلک باشد، حتا اگر قاتل قصد کشتن فرد مقتول را نیز نداشته بوده باشد آن عمل قتل عمدی محسوب و به مجازات مرگ محوم می‌شود.»

وکلای مهین‌ترابی خانم حاج‌محمدی و محمد مصطفایی بوده‌اند. محمد مصطفایی امروز با اعلام این خبر گفت: «علی امروز آسمان آبی شهر را می‌بیند و در خیابان‌های شهر آزادانه قدم می‌زند. او امروز نفس می‌کشد. امروز روز علی مهین ترابی است، نوجوانی که سال‌ها طناب دار بر زندگی‌اش سایه افکنده بود.»

پیش‌تر، اعلام شده بود که مهین‌ترابی تبرئه و به پرداخت دیه محکوم شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,