Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
غرب و اسراییل،

«متهمان حادثه انفجار بمب در ایران»

2010 July 22

خبر / رادیو کوچه

ایران غرب و اسراییل را متهمان بمب‌گذاری انتحاری اخیر استان سیستان و بلوچستان می‌داند که در اثر آن بیش از 37 نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش شبکه خبری آسیا، علی عبدالهی معاون وزیر کشور جمهوری اسلامی عاملان اصلی این حادثه را عاملان قدرت‌های غربی دانست و افزود عاملان این حادثه در بیرون از مرزهای ایران آموزش دیده بودند و سپس وارد مرزهای ایران شدند.

بر اساس این گزارش علاالدین بروجردی نیز پاکستان را مورد اتهام قرار داد و گفت سرویس‌های اطلاعاتی پاکستان با تروریست‌ها هم‌کاری داشته‌اند.

در این خبر آمده است که تروریست‌ها از طریق مرز کشورهای همسایه و پاکستان به خاک ایران وارد شده‌اند و بنابراین دولت و ارتش این کشور باید در مورد روابط خود با آن‌ها بازنگری داشته باشد و برای مخالفت با آن‌ها اقدامی انجام دهد.

بر اساس این خبر، گروه تروریستی جنداله مسوولیت این بمب‌‌گذاری را قبول کرده و اعلام که این اقدام در کینه‌جویی از اعدام عبدالمالک ریگی و به منظور دست‌یابی به امنیت در مرزهای این استان انجام شده است.

علی لاریجانی رییس مجلس ایران نیز آمریکا را مسوول این حادثه دانست و افزود حادثه بمب‌گذاری زاهدان که با حمایت آمریکا انجام شده است هیچ عذر و بهانه‌ای برای آمریکا باقی نمی‌گذارد زیرا که حمایت آمریکا از گروه ریگی آشکار است.

گفتنی است که تهران واشنگتن را متهم می‌کند که با حمایت از گروه ریگی قصد دارد که در بین گروه‌های قومی ایران تفرقه ایجاد کند و در نهایت باعث عدم ثبات جمهوری اسلامی شود.

مصطفا محمد‌نجار وزیر کشور جمهوری اسلامی نیز اسراییل را متهم این حوادث معرفی کرد و افزود این اقدامات تروریستی اهداف چندگاه داشته است که از جمله آن‌ها ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,