Saturday, 18 July 2015
01 April 2023
در نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل متحد:

«دادخواهی سیداحمد‌رضا احمد‌پور»

2010 July 22

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا انتخاب دبیر روز سایت و یا پیشنهاد دوستان رادیو است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. نظر های مطرح شده در این بخش الزامن نظر رادیو کوچه نیست. اگر نقد و نظری بر نوشته های این بخش دارید می توانید برای ما ارسال کنید.

آن سوی بی سو


دبیر کل محترم سازمان ملل متحد و فعالان حقوق بشر در سراسر جهان

(درود بر شما)

اینجانب سید احمد‌رضا احمد‌پور زندانی بند ویژه روحانیت در زندان مرکزی قم، به اطلاع می‌رساند در ایران تحت نام دین و تشییع آشکارا (حقوق بشر) توسط عمال و دست‌اندرکاران حکومتی نقض می‌گردد، به مراجع محترم تقلید دینی اهانت می‌شود و بیوت و دفاتر مراجع محترم تقلید دینی اهانت می‌شود و بیوت و دفاتر مراجع تراز اول تقلید شیعه چون مرحوم حضرت آیت‌اله العظمی‌منتظری (ره) که در حیات مبارک خویش انواع فشارها و جفاها را متحمل شد و هم‌چنان جفاها بر خانواده‌، بیت و شاگردان محترمش ادامه دارد و نیز به دفتر و بیت حضرت آیت‌اله العظمی صانعی که خدا او را از کینه ها، پلیدی‌ها، نیرنگ‌ها و حسادت‌ها محفوظ بدارد، حمله‌ور می‌شوند و با تخریب محل مراجعه مقلدین و پیروان دینی مراجع محترم مذکور و ایجاد رعب و وحشت و ترساندن و تهدید مراجعین محترم به دفاتر مراجع تقلید، عملن آزادی عقیده را نادیده و نقض کرده و از اجرای احکام و مراسم دینی ممانعت بعمل آورده‌اند. از سویی با حکومتی کردن حوزه‌های علمیه و وجود غیر قانونی دادگاه و دادسرای ویژه روحانیت که هم‌چون تیغ گیوتینی بر سر روحانیت مستقل، منتقد و دگراندیش عمل می‌کنند و آنان‌را بخاطر تفکر، بیان و قلم محکوم و محبوس و تبعیید می‌کنند‌، مانع رشد و بالندگی علمی‌، سیاسی و عقیدتی روحانیون شده‌اند‌.

امروزه دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت به اتاق (تفتیش عقاید) تبدیل گشته و موجب سلب آزادی‌های همه جانبه و علمی روحانیون شده و هیچ روحانی منتقد و مستقل از دست آن در امان نیست.

از کوچک‌ترین حقوق قانونی و حقوق بشری برخوردار نمی‌باشد‌، متهم روحانی از داشتن وکیل قانونی مورد تایید خویش در تمامی مراحل بازداشتی‌، بازجویی‌، دادرسی و دادگاه محروم است و بدون حضور وکیل مدافع‌، او را به اتهامات واهی و غیر واقعی نظیر نشر اکاذیب‌، اقدام علیه امنیت ملی‌، توهین به رهبر و مسوولان و تبلیغ علیه نظام محکوم می‌کنند و در بند ویژه روحانیت محبوس می‌کنند

آقای دبیر کل محترم سازمان ملل متحد و نهاد‌های حقوق بشر جهان، خود نیز یکی از همان روحانیون منتقد و مخالف هستم که بخاطر گفته‌هایم، نوشته‌هایم، شعرهایم بخصوص آن شعری که در خصوص ندای آقاسلطان همان دختر بی‌گناهی که مظلومانه در خیابان‌های تهران و در بین مردم معترض، خونش پای درخت جنبش سبز ملت ایران ریخته شد و شهید گشت، با عناوین واهی یاد شده به یک سال حبس محکوم شده‌ام وبیش از سه ماه است که در بازداشتگاه اطلاعات قم و  در زندان مرکزی قم (بند ویژه روحانیت) شاهد نقض آشکار حقوق بشر و نادیده گرفتن حقوق قانونی و انسانی زندانیان و خویش بوده‌ام و هم‌چنان حبس وبی قانونی و بی‌عدالتی ادامه دارد.

در زندان تفتیش عقاید می‌کنند، از پوشیدن لباس به رنگ سبز توسط زندانی (این‌جانب) ممانعت می‌کنند و بارها من و دیگران مورد تفتیش بدنی غیر انسانی، غیر شرعی و غیر قانونی واقع شده‌ایم

و با این کار مرا تحقیر و به شخصیت و کرامت انسانی‌ام اهانت کرده‌اند. جناب دبیر کل این‌جانب بارها شاهد کتک‌کاری زندانیان توسط ماموران زندان در سالن (زیر هشت) بوده‌ام. زندان از حیث امکانات و امور بهداشتی در حد صفر است و به مکانی برای رشد و گسترش انواع بیماری‌ها مبدل گشته است و تا کنون هیچ اقدامی پیش‌گیرانه و اساسی از سوی مسوولان صورت نپذیرفته است.

جناب دبیر کل محترم سازمان ملل متحد و همه دست‌اندرکاران نهادهای حقوق بشری در سراسر جهان، این‌جانب بدون دلیل موجه و قانونی در کوچه 39 خیابان صفاییه قم مورد ضرب و جرح چندین نفر ارازل و اوباش حکومتی قرار گرفته و غیرقانونی بازداشت شدم، در بازداشتگاه اطلاعات قم در سلول‌های انفرادی زیر زمینی نگه داشته شدم که نمی‌دانستم کی شب است و کی روز!؟ در آن بازداشتگاه اهانت‌ها، تحقیرها و تهدیدها را نسبت به خود و خانواده‌ام دیدم و شنیدم و الان که خویش در زندان هستم برای آواره کردن خانواده و فشار بر آن‌ها از هیچ کوششی دریغ نکرده‌اند و حکم تخلیه خانه‌ای که خانواده‌ام در آن زندگی می‌کنند صادر کرده‌اند!؟ همان‌طور که ذکر گردید فشار روحی و شکنجه روحی بر خودم نیز در زندان هم‌چنان ادامه دارد، لذا با توجه به جمیع جهات مذکور و با توجه به نقض آشکار (حقوق بشر) بخاطر هتک حیثیت انسانی‌ام بواسطه تفتیش بدنی غیرانسانی و غیر اخلاقی و غیر شرعی و بخاطر تفتیش عقاید قرون وسطایی و نقض حقوق بشر و نادیده‌گرفتن حقوق زندانی به محضر شما و نهادهای مدافع (حقوق بشر) از مسوولان و بخصوص مسوولان مستقیم سازمان زندان‌های ایران و قم و بالاخص دادسرای ویژه روحانیت شکایت می‌کنم و خواهان حضور نماینده یا نمایندگان شما در سازمان زندان‌ها بخصوص در زندان مرکزی قم بند ویژه روحانیت و بندهای دیگر که حتا سقفی برای خوابیدن در زیر آن ندارند هستم.

آقای دبیر کل محترم سازمان ملل متحد و نهادهای مدافع حقوق بشر در سراسر جهان امروز 30 تیرماه هشتاد و نه هجری شمسی مصادف با 21 جولای 2010 میلادی، دوازدهمین روز اعتصاب غذای مطلق من است و حال و روز خوبی هم ندارم اما تا حضور و رویت نماینده قانونی شما در زندان مرکزی قم و رسیدگی به شکایت من توسط آن سازمان یا توسط مسوولان مربوط به این اعتصاب غذا ادامه خواهم داد. بدیهی است در صورت عدم اقدام شما و عدم رسیدگی به شکایت من و عدم تامین خواسته‌های قانونی، انسانی و حقوق بشری، توسط مسوولان نظام که از آن نه جمهوری گذاشته‌اند و نه اسلامی‌، این اعتصاب غذا به مرگ منجر خواهد شد که در این‌صورت نه تنها مسوولان اصلی جمهوری اسلامی قاتل من خواهند بود بلکه شما را هم بخاطر تعلل در عدم تحقق حقوق بشر در ایران مقصر می‌دانم و باید پاسخ‌گوی خانواده، هم‌وطنان شریف من و افکار عمومی جهان باشند و باشید.

به امید پیروزی نهایی جنبش سبز ملت ایران و به امید تحقق حقوق بشر در ایران

سیداحمدرضا احمدپور زندانی سیاسی بند 6 (ویژه روحانیت) زندان مرکزی قم

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,