Saturday, 18 July 2015
01 April 2023
در پی یورش زندان‌بانان ولی‌فقیه،

«زندانیان سیاسی و ضرب وجرح آن‌ها»

2010 July 24

آن‌چه در این بخش می‌آیدانتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است.

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» زندانیان سیاسی بند 4 زندان گوهردشت کرج مورد یورش وحشیانه و ضرب و جرح قرار گرفتند.

روز پنجشنبه 31 تیرماه زندانیان سیاسی مورد یورش و ضرب و شتم محمود مغنیان رییس بند 4 زندان گوهردشت کرج و باندهای مافیایی او قرار گرفتند. حوالی ساعت 10:30 خالد حردانی که در سلول شماره 15 خود بسر می‌برد توسط یکی از زندانیان خطرناک مورد یورش قرار می‌گیرد. در پی این حمله محمود مغنیان رییس بند 4 او را احضار می‌کند و مورد بازخواست و توهین قرار می‌دهد. وقتی با اعتراض آقای حردانی مواجه می‌شود. آقای حردانی را آماج ضربات باتون خود قرار می‌دهد.

پس از ضرب و شتم و اهانت به زندانی خالد حردانی او را به سلول‌های انفرادی منتقل می‌کند.

محمود مغنیان پس از ضرب وشتم و انتقال زندانی خالد حردانی به سلول انفرادی به باند مافیایی که به دستور او عمل می‌کنند و در بند در توضیح مواد مخدر و سرکوب زندانیان مشغول هستند دستور یورش به زندانیان سیاسی را می‌دهد.

دانش‌جوی زندانی هود یازرلو مورد یورش و ضرب و جرح وحشیانه چند نفر از باند مافیایی قرار می‌گیرد. هود یازرلو در اثر ضرباتی که به سرش وارد شده است تا حدی بینایی خود را از دست داده است و قسمت‌های مختلف بدنش دچار زخم‌هایی شده است.

محمود مغنیان پس از ضرب و شتم وحشیانه دانش‌جوی زندانی هود یازرلو توسط باند مافیایی بند به زندانی سیاسی هود یازرلو دستور داده است که از سلول زندانیان سیاسی به سلول باند مافیای حمله کننده به وی نقل مکان کند. مغنیان با این نقل مکان قصد دارد که جان این دانش‌جوی زندانی را در معرض خطر جدی قرار دهد. زندانیان سیاسی نسبت به این جابجایی اعتراض کرده‌اند و قصد دارند دست به اقدامات اعتراض‌آمیزی بزنند.

محمود مغنیان از جمله کسانی است که در کشتارهای دهه 60 و بخصوص سال 67 در زندان گوهردشت کرج نقش داشته است و تعداد زیادی از زندانیان سیاسی را خود اعدام کرده است. این فرد از مجریان حملات خونین علیه زندانیان سیاسی بوده است که در اثر این حملات زنده یاد امیرحسین حشمت‌ساران و بهروز جاویدطهرانی و افشین بایمانی و سایر زندانیان آسیب جدی دیدند. این فرد از جنایت‌کاران علی بشریت است و بارها نام او در بیانیه‌های (فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ) و اعمال ضد بشری او ذکر شده است.

حمله به زندانیان سیاسی به دلیل حساسیت خاص بین‌المللی در دفتر ولی‌فقیه علی خامنه‌ای تصمیم گیری می‌شود و توسط بازجویان وزارت اطلاعات طراحی و در زندان توسط علی حاج‌کاظم و علی محمدی رییس و معاون زندان، کرمانی و فرجی رییس و معاون اطلاعات زندان و رییس بند به اجرا گذاشته می‌شود.

مسوولیت مستقیم جان زندانیان سیاسی به عهده ولی فقیه علی خامنه‌ای است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورش وحشیانه به زندانیان سیاسی اسیر و بی‌دفاع را مورد ضرب و شتم قرار دادند و انتقال آن‌ها به سلول انفرادی را به عنوان یک جنایت محکوم می‌کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین‌المللی خواستار اقدامات عملی برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت در زندان‌های ولی فقیه علی خامنه‌ای است.

زندانی سیاسی رضا جوشن در اعتراض به شرایط طاقت فرسا و قرون وسطایی وادار به اعتصاب غذا شد.

بنابه گزارشات رسیده به فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران زندانی سیاسی رضا جوشن طی بیانیه‌ای که به ما ارسال کرده است در اعتراض به شرایط طاقت فرسا و قرون وسطایی از روز چهارشنبه 30 تیرماه وادار به اعتصاب غذا شده است.

زندانی سیاسی رضا جوشن 25 ساله 10 آذرماه با یورش ماموران وزارت اطلاعات در منزل دستگیر و به سلول‌های انفرادی بند سپاه منتقل شد و پس از 2 ماه از بند سپاه به بند 4 منتقل شد. ماموران وزارت اطلاعات هم‌چنین در روز 16 آذرماه به منزل خانواده جوشن یورش بردند و خانم زهرا اسدپورگرجی مادر این خانواده را دستگیر و به سلول‌های انفرادی بند سپاه منتقل کردند و پس از چند هفته بازجویی و شکنجه‌های جسمی و روحی به بند زنان زندان گوهردشت کرج منتقل کردند. زندانی سیاسی زهرا اسد پورگرجی و فرزندش(فاطمه جوشن) پیش از این بدلیل دیدار خانوادگی با فرزندش در قرارگاه اشرف در عراق دستگیر و 16 ماه در زندان گوهردشت کرج بسر بردند و پس از پایان محکومیت غیر انسانی خود آزاد شدند. آن‌ها 19 بهمن‌ماه 1388 در شعبه 1 دادگاه انقلاب توسط فردی بنام عاصف حسینی رییس این شعبه به حکم سنگین و غیر انسانی 1 سال تبعید به زندان زنجان و 4 سال تبعید به روستای قیلار زنجان محکوم شدند.

بیانیه زیر توسط زندانی رضا جوشن به مدیر داخلی زندان فردی به‌نام گرامی و فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ارسال شده است.

متن اعلام اعتصاب غذای نامحدود

بدینوسیله به اطلاع می‌رسانم این‌جانب رضا جوشن فرزند محمدسلام از تاریخ 21 /1 /89 تا به حال در بند فرعی 17 ممنوع‌الملاقات و تلفن تحمل حبس می‌نمایم.

به علل زیر اقدام به اعتصاب می‌نمایم:

1- مشخص نشدن وضعیت آینده که به بند عمومی منتقل نشدم.

2- نداشتن حق تماس و ملاقات با مادرم خانم زهرا اسدپورگرجی فرزند حبیب‌اله که در حال حاضر در بند نسوان تحمل حبس می‌نماید.

3- عدم امکان ملاقات و تماس تلفنی با خانواده‌ام که در خارج از زندان زندگی می‌کنند.

که هر سه مورد از حقوق ابتدایی شهروندی و انسانی زندانی می‌باشد و هم‌چنین به علت مکاتبات مختلف که با شما داشته‌ام (گرامی مدیر داخلی زندان) و جوابی دریافت ننموده‌ام.

لذ از این تاریخ در کامل صحت و سلامت جسمی و روانی تا اطلاع ثانوی تا تاریخ نامحدود اقدام به اعتصاب غذا می‌نماییم.

بدیعی است تا مشخص نشدن موارد فوق‌الذکر و توجه لازم نسبت به درخواستم اعتصاب غذای خود را نخواهم شکست.

زندانی سیاسی رضا جوشن

30 تیرماه 1389

عمل جنایت‌کارانه قطع دست 5 نفر در همدان

درهمدان 5 نفر به اتهام سرقت به قطع دست محکوم شدند و این عمل جنایت‌کارانه در مورد آن‌ها اجرا شد. دادستان همدان دررابطه با این اقدام جنایتکارانه گفت : 5 سارقی که حکم قطع ید آنها امروز در زندان مرکزی همدان اجراشد میانگین سنی‌شان بالای 25 سال بوده است.

بیگلری جنایت‌کار در توجیه عمل ضد انسانی خود گفت: «خداوند بزرگ تمامی اعضا و جوارح انسان را دارای قداست می‌داند. زمانی که دستی به سرقت عادت کرد و باعث آزار مردم شد باید کوتاه شود.

همسر مهدیه گلرو فعال دانش‌جویی در زندان:«برای رساندن دارو به زندان مشکل داریم.»

وحید لعلی‌پور، همسر ‌مهدیه گلرو به کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گفت که در ملاقات اخیر با وی در زندان با مشکلات جدی جسمی (مشکل در ناحیه روده) مواجه است و این درحالی است که برای رساندن دارو به وی مشکلاتی وجود دارد. آقای لعلی‌پور به کمپین گفت: « از زمانی‌ که مهدیه در بند ۲۰۹ انفردی بود و دست به اعتصاب غذا زده بود مشکلات جدی روده پیدا کرده که هنوز این مسئله وجود دارد. ما برای رساندن دارو به مهدیه مشکلات بسیاری داریم.»

وی درخصوص امکان ملاقات با همسرش اضافه کرد: «‌گذشته از این‌که طبق قانون هر زندانی می‌تواند ماهی‌ یک‌بار ملاقات حضوری داشته باشد که ما از چنین ملاقات ماهانه‌ای بی‌بهره‌ایم. به ما گفته شد که پرونده ‌مهدیه برای رسیدگی به دادگاه تجدید نظر کل شعبه ۵۴ رفته است. به شعبه مذکور مراجعه کردیم برای تقلیل وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی که پرونده اظهار بی‌‌اطلاعی کردند. ما منتظر حکم قطعی ایشان هستیم.‌ مهدیه فعالیت غیر‌قانونی‌ نمی‌کرد، او در شورای دفاع از تحصیل فعال بوده، برای تحصیل تمامی‌ شهروندان تلاش می‌کرده، اتهام وی و یکی‌ دونفر از هم بندانش در این رابطه است.»

مهدیه گلرو از فعالان دانش‌جویی از تاریخ ۱۲ آبان ماه سال گذشته در زندان به سر می‌برد. داگاه بدوی وی را به دو سال و چهار ماه حبس تعزیری محکوم کرده است. هم اکنون ،شیوا نظر آهاری، محبوبه کرمی و شبنم مددزاده و ‌مهدیه گلرو در یک سالن (سلول) هستند.

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران

طرح مقابله نظام با دیوار نویسی

جوانان پرشور درهر فرصتی به دور از چشم مزدوران حکومتی در شهرهای مختلف شعارهای ضدحکومتی می‌نویسند. طرح مقابله دولت کودتا با دیوارنویسی این شده که بر روی دیوارها آیه‌های قرآن می‌نویسند تا جای خالی بر روی دیوارها برای مردم نماند و نتوانند شعار بنویسند. به گزارش خبرنگار آژانس «ایران خبـر» اخیرن این طرح کمی فرق کرده و روایت‌هایی از ائمه نیز بر دیوارها دیده می‌شود.

تهدید و ارعاب فعالین سیاسی توسط عوامل وزارت اطلاعات

به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبـر تعدادی از فعالین سیاسی قصد برگزاری مراسم سالگرد شهدای 30 تیر را در محل مزار آن‌ها داشتند و کلیه آماده سازی‌های مربوط به آن‌را هم انجام داده بودند. اما روز قبل از اجرای مراسم(سه‌شنبه 29 تیر) عوامل وزارت اطلاعات با این فعالین تماس گرفته و برای آن‌ها خط و نشان کشیدند و آن‌ها را تهدید کردند و به آن‌ها گفتند که: «اگر بخواهید مراسمی برگزار کنید هرچه دیدید از چشم خودتان دیدید. ما اصلن نمی‌گذاریم کسی پایش به محل برسد چه برسد به این‌که بخواهید مراسم برگزار کنید. و بدین ترتیب با تهدید و ارعاب مانع از برگزاری مراسمی برای گرامی‌داشت یاد شهدای 30 تیر شدند.

مرکل: «پیشرفتی در روابط ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وجود ندارد.»

صدراعظم آلمان آنگلا مرکل گفت: «ایران در مذاکرات حول برنامه اتمی خود، با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم‌کاری جدی نمی‌کند.»

خبرگزاری رویتر گزارش کرد: مرکل در کنفرانس مطبوعاتی برلین گفت با در نظر گرفتن عدم وجود پیشرفتی تا کنون، او نسبت به نتایج مذاکرات با ایران، با شک و تردید نگاه می‌کند…

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,