Saturday, 18 July 2015
13 June 2021
در هفته ششم لیگ برتر ایران

«شاهین بوشهر پرسپولیس را متوقف کرد»

2009 September 15

بی‌بی‌سی

این هفته هواداران پرسپولیس برای تماشای یک پیروزی آسان و پرگل برابر قعرنشین لیگ به ورزشگاه آزادی رفتند، ولی نتیجه دور از انتظار بود؛ شاهین بوشهر پس از سه باخت و دو تساوی، سومین امتیاز فصل خود را در تهران از پرسپولیس مدعی گرفت.

تیم تازه وارد بوشهری پس از نتایج ضعیف 5 هفته گذشته، سرمربی خود را تغییر داد و محمود یاوری را جانشین حمید کللی‌فر کرد. یاوری باتجربه پیش از اولین حضور روی نیمکت شاهین به قرمزها هشدار داد خیلی به پیروزی مقابل تیم او امیدوار نباشند: «شاید شاهین در وضعیت مطلوبی نباشد، اما حریف هم آش دهان‌سوزی نیست و چندان حساب و کتاب ندارد»

20090915-footbal-koocheh

تیم یاوری همان دقیقه 18 پرسپولیس را غافلگیر کرد و شوت محکم و تماشایی محمد احمدپوری از میانه میدان وارد دروازه میثاق معمارزاده شد.

دو دقیقه بعد، هادی نوروزی روی پاس کریم باقری و در تک به تک با دروازه بان گل تساوی را زد، اما در ادامه پرسپولیس ناامیدکننده بود؛ مدافعان این تیم روز بدی داشتند و در حرکات هجومی نیز تیم کرانچار برخلاف دیدارهای گذشته بی‌برنامه بود.

حضور مجتبی زارعی، وسلی برزیلی و اشپیتیم آرفی در نیمه دوم هم کمکی به قرمزپوشان نکرد. دقایق به سرعت می‌گذشت و این تیم هم‌چنان در عبور از خط دفاعی شاهین ناکام بود.سرانجام در دقیقه 87، داور خطای مدافع شاهین روی زارعی را پنالتی اعلام کرد و باقری ضربه پنالتی را خلاف جهت حرکت دروازه‌بان درون دروازه فرستاد.  کرانچار نفس راحتی کشید و ورزشگاه شاد شد.

شادی قرمزها فقط 5 دقیقه دوام داشت؛ در دومین دقیقه وقت اضافه، ضربه کاشته رضا بازیاری از پشت محوطه جریمه با اشتباه معمارزاده در برابر دیدگان بهت‌زده تماشاگران راهی دروازه شد و دومین تساوی خانگی پرسپولیس را رقم زد.

شاهین بوشهر با 3 امتیاز در انتهای جدول ماند، اما ثابت کرد با آمدن یاوری هرگز حریفی از پیش باخته نخواهد بود. هم‌چنین  پرسپولیس با 10 امتیاز و یک پله صعود در رتبه هفتم ایستاد.

در پایان هفته ششم لیگ برتر، پیکان قزوین با 13 امتیاز برای اولین بار صدرنشین است. مقاومت سپاسی شیراز و استقلال تهران با 12 امتیاز، ذوب آهن اصفهان با 11 امتیاز و سپاهان با 10 امتیاز در رده های بعدی قرار دارند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|