Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
:حمایت ده‌ها عضو کنگره از

«گزینه نظامی اسراییل در برابر ایران»

2010 July 24

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

خبرنگاران سبز

بیش از ۴۰ عضو مجلس نمایندگان آمریکا پیش‌نویس قطع‌نامه‌ای را امضا کرده‌اند که از حمله نظامی اسراییل به ایران، در صورت عدم تغییر موضع اتمی تهران، حمایت می‌کند.

این نمایندگان که بر اساس گزارش‌ها همگی جمهوری‌خواه هستند از «حق اسراییل برای دفاع از حاکمیت خود و حفاظت از جان و امنیت شهروندان اسراییلی و استفاده از همه ابزارهای لازم برای مقابله و حذف تهدیدهای اتمی ایران» پشتیبانی کرده‌اند.»

لوئی گومرت، یکی از نمایندگان ایالت جنوبی تگزاس پیش‌نویس این قطع‌نامه را تهیه کرده است و تا روز جمعه (یکم مرداد) ۴۶ عضو مجلس نمایندگان آن را امضا کرده‌اند. حزب دموکرات در حال حاضر کنترل دو رکن کنگره – مجالس نمایندگان و سنا – را در دست دارد و مقام‌های ارشد این حزب درباره پیش‌نویس یادشده واکنشی نشان نداده‌اند.

بر اساس این پیش نویس، اگر هیچ راه صلح آمیزی «در طی مدت زمانی قابل قبول» برای مقابله خطر «فوری» ایران علیه موجودیت اسراییل پیدا نشود، اسراییل می‌تواند از هر وسیله‌ای حتا نیروی نظامی علیه ایران استفاده کند.

در این پیش نویس به موارد متعدد «تهدیدهای» لفظی ایران علیه اسراییل با ذکر نقل قول و زمان آن اشاره شده است.

برای نمونه در آن گفته شده، محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهوری ایران در ۲۶ اکتبر سال ۲۰۰۵ در کنفرانس «جهان بدون صهیونیسم» گفته است: «انشااله و کمک خدا بزودی شاهد جهانی بدون آمریکا و صهیونیسم خواهیم بود» و «رژیم اشغال‌گر از نقشه جهان محو می‌شود.»

در این پیش‌نویس هم‌چنین به نقل از باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا نوشته شده است که روابط واشنگتن و تل‌آویو «بیش از یک اتحاد استراتژیک» است و می‌افزاید آمریکا بدنبال جنگ با ایران نیست اما همه گزینه‌ها را برای خود برای جلوگیری از دست‌یابی ایران به سلاح اتمی محفوظ می‌دارد.

دولت باراک اوباما هنوز درباره پیش‌نویس قطع‌نامه یادشده اظهار نظر نکرده است.

قطع‌نامه‌های مجلس نمایندگان و سنای آمریکا برای کاخ سفید لازم‌الاجرا نیست و صرفن نظر این دو رکن کنگره را بیان می‌کند.

این در حالیست که اکثریت قریب به اتفاق اعضای کنگره، از دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، در ماه ژوئن به تشدید تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران رای مثبت دادند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , 

۱ Comment


  1. مزدک
    1

    با درود

    این دولت کودتاچی فرقه ظاله حجتیه منتظر چنین نعمت اللهی است که بتواند به بهانه جنگ به کَشتار ازادی خواهان و اندیشمندان ادامه دهد. و دوستان صهیونیست فراماسونری اقای عسگری اولادی مسلمان مدت زیادی است که در حال بر نامه ریزی این حمله اسراییل هستند که به احمدی نژاد کمک کنند. حمله علیه سرزمین ایران (نه حمله دولت کودتا) بجز سکوت مردم در برابر دیکتاتور، بخاطر دفاع از وطن نتیجه دیگری ندارد. یادمان نرود که ۶ هزار موشک تحویلی به ایران از اسراییل با کمک لژ عسگری اولادی مسلمان حامی احمدی نژاد صورت گرفت.اکنون دوباره اسراییل میخواهد کمک کند. تحریم دیپلماسی تمام کشورهایی که ادعای مخالفت(؟) با این دولت را دارند تنها راه کنار گزاردن انهاست هر روش دیگری تا کنون بجز کمک به انها نتیجه نداده است.اقا جان اگر از این دولت خوششتان نمی اید قطع رابطه کنید! اگر از یک نفر خوشتان نمی اید با او قهر کنید بسیار ساده.
    مزدک