Saturday, 18 July 2015
02 April 2023
نامه‌ تعدادی از روزنامه‌نگاران ،

«برای آزادی عبدالرضا تاجیک امضا کنید»

2010 July 27

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا انتخاب دبیر روز سایت و یا پیشنهاد دوستان رادیو است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. نظر های مطرح شده در این بخش الزامن نظر رادیو کوچه نیست. اگر نقد و نظری بر نوشته های این بخش دارید می توانید برای ما ارسال کنید.

به‌نام خدا

جناب آقای عباس جعفری دولت‌آبادی

دادستان محترم تهران

چنان‌چه مستحضرید اکنون نزدیک به پنجاه روز است که از بازداشت دوست و هم‌کار ما عبدالرضا تاجیک می‌گذرد. او پیش از این دوبار بدون ارایه هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای و بدون مشخص بودن اتهاماتش بازداشت شده بود.

این‌بار نیز بدون طی مراحل قانونی و بدون احضاریه کتبی دستگیر شده و بر خلاف قانون، خانواده‌اش هفته‌ها از وی بی‌خبر بودند و در همه این مراحل وکیل ایشان آقای دکتر محمد شریف موفق به ملاقات با موکلش نشد. سرانجام پس از گذشت یک‌ماه از بازداشت او، خانواده موفق به ملاقات شدند.

اما در آن دیدار اخبار باورنکردنی و نگران‌کننده‌ای شنیدند که گزارش آن چند روز پیش در نامه‌ای خطاب به رییس قوه قضاییه آمده است. بر اساس نامه‌ای که خانواده ایشان منتشر کرده‌اند و مطابق گفته عبدالرضا تاجیک او در یکی از مراحل بازجویی و در حضور معاون جناب‌عالی وبازپرس ویژه‌ی پرونده مورد «هتک حرمت» قرار گرفته است.

جناب آقای دادستان

باور نمی‌کردیم که روزی برای اعتراض به «هتک حرمت» به دوستان روزنامه‌نگارمان در زندان‌ها به مقامات مسوول نامه بنویسیم. با این همه تردیدی نداریم که این عبدالرضا تاجیک نیست که هتک حرمت شد، بلکه عدالت، قانون و حق انسان است که هتک حرمت می‌شود و ساختار سیاسی و حقوقی ما است که بی‌حرمت می‌گردد. چه شده است که امروز امکان عبور از شرافت و آدمیت چنین آسان شده است؟ و آیا نباید سوگوار فاجعه‌ای باشیم که در زندان‌ها توسط برخی از ماموران اتفاق می‌افتد؟

جناب آقای جعفری دولت آبادی

ما نگران وضعیت عبدالرضا تاجیک در زندان هستیم. بدیهی‌ترین حق او در چنین شرایطی آزادی است و ما درخواست آزادی بی قید و شرط هم‌کارمان را وفق مقررات قانونی داریم. هم‌چنین از شما می‌خواهیم که شجاعانه و بدون توجه به ملاحظات و فشارهای احتمالی چرایی و چگونگی این حادثه را پیگیری کرده و متخلفان را محاکمه کنید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,