Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
وزنه برداری معلولان در مالزی،

«حمزه محمدی به مدال طلا رسید»

2010 July 27

رادیو کوچه

صبح امروز سه‌شنبه در سومین روز از مسابقات جهانی وزنه‌برداری جانبازان و معلولان، حمزه محمدی وزنه‌بردار وزن 60 کیلوگرم بزرگ‌سالان تیم ایران موفق شد مدال طلای این وزن را از آن خود کند.

به گزارش خبرنگار مهر در کوالالامپور، محمدی موفق شد رقبای روسی و چینی خود را پشت سر بگذارد. او در حرکت‌های اول و دوم به ترتیب با مهار وزنه‌های 192.5 و 197.5 کیلوگرم از حریفان خود پیشی گرفت و مدال طلای جهان را برگردن آویخت.

محمدی برای حرکت سوم وزنه 205 کیلوگرمی را انتخاب کرده بود که در مهار آن توفیقی نیافت اما با مجموع امتیازاتی که بدست آورد، توانست مدال طلای 60 کیلوگرم بزرگ‌سالان جهان را از آن خود کند. رکورد جهانی این وزن 203 کیلوگرم است که در مسابقات جهانی 2006 توسط حمزه محمدی ثبت شده است.

در رده بندی این وزن “زاکیو” از روسیه و “یانگ” از چین مقام‌های دوم و سوم را بدست آوردند.

این مسابقات بعدازظهر سه‌شنبه ادامه خواهد داشت و علی حسینی، روح‌اله رستمی و محمد عبدلی در وزن 67.5 کیلوگرم به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

گفاتنی است رقابت‌های جهانی وزنه برداری معلولان با حضور 290 ورزشکار از 49 کشور جهان در سالن «تیتی وانگسا» ورزشگاه کوالالامپور مالزی برگزار می‌شود. تیم‌های جوانان و بزرگسالان معلول ایران تا به این‌جای مسابقات موفق به کسب سه مدال طلا، نقره و برنز شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,