Saturday, 18 July 2015
20 March 2023
فریده جمشیدی همسر ملی مذهبی مفقود شده،

«حتا نمی‌دانیم هدا صابر زنده است یا نه»

2010 July 27

اردوان روزبه / رادیو کوچه

ardavan@koochehmail.com

هدا صابر روزنامه‌نگار و فعال ملی‌مذهبی که پیش از این با اتهام ارتداد به هم‌راه تقی رحمانی و رضا علی‌جانی به دادگاه فرا خوانده شده بود که در آن به ده سال زندان محکوم و در دادگاه تجدید نظر با پنج سال و نیم زندان روبه‌رو بود از روز شنبه دوم مرداد ماه از محل کارش «مفقود» شده است.

محمد شریف وکیل وی پس از اطلاع از این ماجرا به نهاد‌های امنیتی مراجعه کرده است که تاکنون هیچ نتیجه‌ای نداشته و در این مدت بنابر گفته «فریده جمشیدی» همسر هدا صابر به بیمارستان‌ها، پزشکی قانونی و کلانتری‌ها و اورژانس و تمامی جاهایی که احتمال یافتن او می‌رفته است، سر زده‌اند اما هیچ خبری از این فعال ملی‌مذهبی و روزنامه نگار تاکنون به دست نیامده است.

«آسیب شناسی جریان بعد از انتخابات»

امروز سه‌شنبه پس از سه روز مفقود شدن این روزنامه‌نگار همسر او به رادیو کوچه اشاره کرده است که: «هنوز هیچ خبری پس از سه روز از وی نداریم.» او ادامه می‌دهد: «هدا پس از این که یک ماه بود توسط گروه‌هایی تعقیب می‌شد عصر روز شنبه زمانی که با من قرار داشت از دفترش در میدان هفت تیر خارج شد اما به سر قرار نرسید.»

جمشیدی که با اظهار نگرانی در خصوص وضعیت این روزنامه‌نگار با رادیو کوچه گفت‌و‌گو می‌کرد اشاره داشت: «اینک فقط موضوع دست‌گیری همسرم مطرح نیست. پس از سه روز ما نگران سلامت و وضعیت جانی او هستیم. هیچ مرجع قانونی دستگیری وی را تایید نمی‌کند. حال ما نمی‌دانیم اصلن زنده است یا خیر.»

همسر وی اشاره می‌کند که یک ماه پیش با وی تماس گرفتند که: «حکم‌تان را به اجرا گذاشته‌ایم و باید برای تحمل کیفر به زندان بیایید که با مراجعه محمد شریف وکیل وی، مطلع شدند که هیچ حکمی هم صادر نشده است.»

فریده جمشیدی با تاکید دوباره بر نگرانی خانواده صابر در مورد سلامت وی اشاره کرد: «اینک نگرانی ما دست‌گیری یا عدم دست‌گیری هدا نیست، موضوع نگرانی برای جان این روزنامه‌نگار است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۲ Comments