Saturday, 18 July 2015
24 January 2021
نشریه دانشجویی وابسته به رهبری در زاهدان

«تهدید دانشجویان مخالف به مرگ»

2010 July 28

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

اواخر ترم گذشته و در ایام امتحانات، کانون کفا وابسته به دفتر نهاد رهبری دانشگاه سیستان و بلوچستان آخرین شماره نشریه‌ی خود را منتشر کرد و در آن با لحنی تند فعالان دانشجویی جنبش سبز را در صورتی که از عقاید خود دست برندارند، تهدید به مرگ کرد. نکته جالب توجه در این نشریه که از طریق آقای پورذهبی، نماینده‌ی رهبری در دانشگاه، دیدگاه حکومت را منتشر می‌کند، این است که تلویحن پذیرفته است که برخی از شخصیت‌های برجسته اصلاح‌طلب بر اثر فشار ناشی از زندان عقاید خود را تغییر داده‌اند یا مجبور به سکوت شده‌اند.

نشریه خیمه دانشگاه سیستان بلوچستان در یادداشتی در صفحه اول خود در زیر عکس رهبری خطاب به فعالان جنبش سبز با لحنی بی‌سابقه نوشته است: «هدف را «امین» به عنوان رهبر «جذب حداکثری و دفع حداقلی» عنوان کردند و به عنوان فرمانده‌ی کل قوا این مهم و نیز فرونشستن غبارها را در «بصر و صبر» ترسیم کردند. آیا این همه روشنگری نبود که سیل خروشان را آهسته‌آهسته آرام ساخت و براستی کدام احمقی است که هنوز به فتنه‌ی سبز ــ بخوانید اموی ــ معتقد است و کدام نادانی است که هنوز دستان خود را به بند می‌کشد؟ چرا این‌ها نمی‌فهمند؟ آیا باید توی دهن این‌ها بزنند تا هم‌چون لیدرهایشان که وقتی آزادند، آزادند و وقتی هر چند کوتاه آب خنک میل می‌کنند از همه‌ی مواضع خود برمی‌گردند و انگار نه خانی آمده و نه خانی رفته. کی می‌خواهند شور و شعور را با هم درک کنند؛ همیشه یکی از این‌ها را به نیش می‌کشند و انگار نه انگار.»

نویسنده نشریه دفتر نهاد رهبری در انتهای این یادداشت با لحنی تهدیدآمیز دانشجویان سبز را تلحوین به «حبس کردن نفس» تهدید کرده است: «این‌که هر غلطی خواستید و کردید و در ابتدا با نرمش و ارشاد و آگاهی‌رسانی و سپس با اقتدار مانع هواپرستی‌تان شدند و سرانجام با رافت اسلامی ــ تعدادی ــ آزاد شدید و حال که به شما مجوز سه نشریه آن هم در هنگامی که می‌توانیم نفس‌تان نه به دلیل آزاداندیشی بلکه به دلیل کج‌اندیشی و ماهیت ضداسلامی در سینه‌هاتان حبس کنیم، داده‌اند؛ بجای اراجیف ضد اسلامی  و ضدیدینی و ترویج افکار پوچ و تجربه‌شده‌ی بی‌ثمر آن هم در نظام اسلامی‌ای که سوال بی‌جواب نمی‌گذارد، برگردید به مواضع، که راه انقلاب و امام روشن است و از قطار انقلاب اسلامی به مقصد تشکیل حکومت عدل جهانی ــ بسیار بوده‌اند و خوب می‌دانید ــ گروهی جا مانده‌اند و گروهی محترمانه با تی‌پا بیرون پرت شده‌اند، جا نمانید و سعی کنید بیش‌تر اسلام و نظام اسلامی را بشناسید و ای کسانی که ایمان آورده‌اید، ایمان بیاورید.»

گفتنی است در دانشگاه سیستان و بلوچستان در سال‌های اخیر در آغاز هر ترم تحصیلی تعدادی از دانشجویان فعال دانشگاه ممنوع‌الورود می‌شوند. تشکل‌های اصلاح‌طلب دانشگاه و نشریات مستقل و شوراهای صنفی اجازه فعالیت ندارند. در ترم گذشته پس از سال‌ها سه نشریه مستقل مجوز انتشار دریافت کردند و آن‌ها به دلیل حمایت‌شان از جنبش سبز به شدت تحت فشار قرار دارند و این نشریه از سوی دفتر نهاد رهبری به آنان گوشزد کرده است که می‌تواند «نفس‌شان را در سینه حبس کند.

*مطالب داخل گیومه عینن برگرفته از نشریه خیمه شماره 22 وابسته به کانون کفای دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,