Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
در ادامه تور شاه‌نامه خوانی،

«شهرام ناظری این‌بار در کارتاژ»

2010 July 28

رادیو کوچه

صبح امروز چهارشنبه شهرام ناظری اعلام کرد به اتفاق گروه فردوسی برای شرکت در چهل و ششمین دوره جشنواره موسیقی کارتاژ به تونس می‌رود.

به گزارش خبرنگار مهر دراین جشنواره گروه‌های موسیقی بیش از سی‌کشور از سراسر جهان حضور خواهند داشت و شهرام ناظری نیز به اتفاق گروهی از نوازندگان تحت عنوان  گروه «فردوسی» در تاریخ  19مرداد (10 آگوست) به اجرای قطعاتی از موسیقی مقامی بر اساس اشعار شاه‌نامه (داستان ضحاک و کاوه آهنگر) خواهد پرداخت.

این جشنواره که یکی از جشنواره‌های مهم موسیقی در جهان محسوب می‌شود در شهر چند هزارساله کارتاژ تونس برگزار شده و کنسرت‌ شهرام ناظری نیز در تالار«تاتر آنتیک» اجرا خواهد شد.

در این کنسرت که ششمین برنامه رسمی از پروژه شاه‌نامه‌خوانی ناظری در خارج از کشور محسوب می‌شود فرید الهامی (‌آهنگساز) و نوازنده تنبور، سعید نایب‌محمدی عود، محمد جابری دف، صابر نظرگاهی دیوان و یونس پاکنژاد کمانچه مقامی می‌نوازند و قطعات با تدوین ناظری ارایه خواهد شد.

لازم به ذکر است ناظری به عنوان نخستین هنرمند و خواننده ایرانی، از سه سال پیش به طور جدی به شاهنامه و اجرای موسیقایی آن پرداخته است و از آغاز پروژه شاهنامه‌خوانی تا کنون درشش برنامه رسمی در کشورهایی از آمریکا، اروپا و آفریقا حضور داشته ولی متاسفانه تا‌کنون موفق به اجرای این کنسرت در ایران نشده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,