Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران گفت:

«جعفر کاظمی حتمن اعدام خواهد شد»

2010 August 01

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران به خانواده آقای کاظمی گفته است که او (‌زندانی سیاسی جعفر کاظمی از شاهدان قتل عام زندانیان سیاسی سال 67) حتمن اعدام خواهد شد.

روز شنبه 9 مرداد ماه خانواده آقای کاظمی با قرار قبلی به دادستانی تهران مراجعه کردند و خواستار ملاقات با عباس جعفری دولت‌آبادی شدند. یکی از معاونین او فردی بنام علی‌زاده از قول عباس جعفری دولت آبادی خطاب به این خانواده گفت‌: «که دادستان تهران نمی‌خواهد با شما صحبت کند. علی‌زاده ادامه داد که دادستان گفته است آقای جعفر کاظمی حتمن اعدام خواهد شد.»

پرونده زندانی سیاسی محکوم به اعدام جعفر کاظمی به شعبه 31 دیوان عالی کشور فرستاده شد و توسط فردی بنام سلیمی که گفته می‌شود به‌خاطر تایید احکام اعدام‌های ضد بشری و جنایت‌کارانه ترفیع درجه یافته است و اخیرن در خبرگان رهبری منصوب شده است. او از اعاده دادرسی پرونده خوداری کرد و حکم تایید شده دادگاه تجدید‌نظر به قوت خود باقی ماند و برای اجرا به اجرای احکام دادگاه انقلاب فرستاده شد.

خانواده آقای کاظمی هم‌چنین با وزیر دادگستری فردی به‌نام بختیاری ملاقات داشتند. این فرد گفته است که او قادر به انجام هیچ کاری نیست و فقط باید از ولی فقیه علی خامنه‌ای تقاضای عفو کنند.گفته وزیر دادگستری دلیل قاطعی است که صدور احکام اعدام علیه زندانیان سیاسی توسط ولی فقیه علی خامنه‌ای تصمیم گیری می‌شود و قاضی‌های منصوب شده اقدام به صدور چنین احکام ضد بشری می‌کنند.

لازم به یادآوری است که زندانی سیاسی محکوم به اعدام جعفر کاظمی 47 ساله متاهل و دارای 2 فرزند است. او لیتوگراف است و لیتوگرافی کتاب‌ها و جزوات درسی دانشگاه امیر کبیررا به عهده داشت. آقای کاظمی از شاهدان قتل عام زندانیان سیاسی سال 67 است. او روز 27 شهریور ماه با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و به بند 209 زندان اوین منتقل شد و بیش از 74 روز در سلول‌های انفرادی بند 209 تحت بازجویی و شکنجه‌های روحی و جسمی طاقت‌فرسا قرار داشت. سربازجوی وزارت اطلاعات با نام مستعار علوی از شکنجه‌گران درنده‌خو این بند وی را تحت شکنجه قرار داد تا او را وادار به مصاحبه تلویزیونی کند. شکنجه‌گر علوی خطاب به زندانی سیاسی جعفر کاظمی گفته بود: «که ما برای حفظ نظام احتیاج به چندقربانی داریم که یکی از قرعه‌ها به نام تو افتاده است». سپس او را به بند 350 زندان اوین منتقل کردند. آقای کاظمی از زندانیان سیاسی دهه‌ی 1360 است  و از سال 1360 تا اواخر سال 1369 در زندان بسر برد و تحت شکنجه‌های وحشیانه جسمی و روحی قرار داشت.

فعالان حقوق بشر و دمکراسی در ایران، صدور احکام اعدام زندانیان سیاسی که توسط ولی‌فقیه علی خامنه‌ای تصمیم‌گیری می‌شود را به عنوان یک جنایت علیه بشریت محکوم می‌کند و از دبیر کل‌،کمیسر عالی حقوق بشر و گزارش‌گران ویژه اعدام سازمان ملل متحد خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت این رژیم به شورای امنیت سازمان ملل متحد برای گرفتن تصمیمات لازم اجرا است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,