Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
حکم صادر شده برای حامد امیدی دانشجو و فعال مدنی،

«سه سال حبس به هم‌راه محرومیت از تحصیل»

2010 August 01

خبر / رادیو کوچه

روز گذشته شنبه به دنبال صدور حکم بختیار خوشنام، فعال دانشجویی، یک دانشجوی دیگر کرد به‌نام حامد امیدی پس از گذشت بیش از 5 ماه از تاریخ بازداشت وی، به 3 سال زندان و محرومیت از تحصیل محکوم شده است.

به گزارش هرانا، حامد امیدی دانشجوی رشته‌ی تکنولوژی آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی که به اتهام فعالیت سیاسی و هم‌کاری با یکی از احزاب کردی بازداشت و مدت زیادی را در سلول‌های انفرادی زندان اوین به سر برده بود، به 3 سال زندان و محرومیت از ادامه تحصیل محکوم شد.

بر اساس گزارش سایت‌های کردی، او در پی اعتراض به اعدام احسان فتاحیان از فعالان سیاسی کرد، روز 21 بهمن ماه 1388 در حال بازگشت به دانشگاه تهران در ترمینال تکاب بازداشت و پس آن به بند 209 زندان اوین منتقل شده بوده است.

خبر صدور حکم در پی تماس تلفنی حامد امیدی با خانواده‌اش منتشر شده و هنوز اطلاعات کامل آن از سوی وکیل نام‌برده منتشر نشده است. حامد امیدی بیش از 160 روز است که در بازداشت موقت به سر می برد.

لازم به یادآوری است از سوی دیگر هفته گذشته یکی از فعالان سابق دانشجویی به‌نام بختیار خوشنام به یک سال زندان و دو سال اقامت اجباری در سیرجان کرمان محکوم شد. اتهام این دانش‌آموخته علوم سیاسی فعالیت تبلیغی علیه نظام عنوان شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,