Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
سوت- شکست پرسپولیس و استقلال در هفته دوم،

«طعم تلخ اولین شکست قرمز و آبی»

2010 August 02

محمدرضا / رادیوکوچه

mohamadreza@koochehmail.com

تیم استقلال تهران در نخستین دیدار خانگی خود در دهمین دوره رقابت‌های فوتبال باشگاه‌های برتر ایران مقابل فولاد خوزستان تن به شکست داد. در این دیدار که در حضور 20 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، تیم استقلال تهران با نتیجه دو بر یک مغلوب فولاد خوزستان شد تا آبی‌پوشان طعم تلخ اولین شکست را در لیگ برتر بچشند. گل‌های این بازی را «میلاد میداودی»در دقیقه 9 برای استقلال تهران و «رضا نوروزی» در دقایق 63 و 68 برای فولاد خوزستان به‌ثمر رساندند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«پرویز مظلومی» پس از شکست دو بر یک برابر فولاد خوزستان در ورزشگاه آزادی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: «آن چیزی که می‌خواستم در زمین اتفاق نیفتاد. اصلن از بازیکنان راضی نیستم، دلیلش هم ضعف بدنی آن‌هاست و توان بدنی آن‌ها ضعیف است. کارهای تاکتیکی ما تا زمانی که به‌گل رسیدیم خوب انجام شد.»

وی ادامه داد: «نباید چنین شکستی می‌خوردیم. بازیکنان باید از این باخت درس بگیرند. در گل‌هایی که خوردیم خط دفاع مقصر بود. مدافعان ما نباید به یک‌دیگر تعارف کنند تا مهاجم حریف بیاید و گل بزند. مشکلاتی در تیم داریم که با جابه‌جایی در نفرات آن‌ها را رفع خواهیم کرد. در نیمه دوم خط حمله فولاد فشار زیادی به ما وارد کرد، به‌ویژه «رضا نوروزی» که دو گل زد.

سرمربی استقلال در مورد ضعف خط دفاعی‌اش گفت: «آن‌ها ناهماهنگ بودند و این مسئله را قبول دارم. اشتباهات فاحشی را مرتکب شدیم و شکست بدی خوردیم. نباید این‌گونه ببازیم. توان تیمی ما پایین است و سرعت لازم را هم نداریم، حتی پس از برتری برابر شهرداری تبریز در هفته گذشته این مسایل را بیان کردم. اما موجودی تیم استقلال همین است.»

وی ادامه داد: «دستمان بسته است و مصدوم داریم. حتا برهانی نیز که روی او حساب زیادی می‌کردیم مصدوم شد و مجبور شدیم مجیدی ناآماده را بازی بدهیم. بسیاری از بازیکنان استقلال شرایط مسابقه را ندارند و تا زمان بهبودی مصدومان باید با همین اندوخته جلو برویم.»

مظلومی با اشاره به تغییر در ترکیب تیم در هفته‌های آینده عنوان کرد: «شک نکنید تغییرات خواهیم داشت. من به همه بازیکنان گفته‌ام همه دیدارها یک فینال است. بچه‌ها باید بدانند که من باید پاسخ‌گوی این تماشاگران باشم بنابراین آن‌ها باید در زندگی حرفه‌ای، گشت و گذار، استراحت و حتا خورد و خوراک خود دقت لازم را داشته باشند. چرا که من بر این مسایل نظارت می‌کنم.»

مظلومی در مورد این‌که استقلال از هفته چندم آماده خواهد شد گفت: «تیم ما هنوز کار دارد. نمی‌توانم زمان دقیقی برای این مسئله بگویم. مسابقات فشرده است و باید تیم را بسازیم. تصور می‌کنم در هفته هفتم که لیگ تعطیل می‌شود بتوانیم تیم را آماده کنیم.»

این مربی در مورد این‌که تیم‌های نفت تهران و آبادان و شهرداری تبریز همین شرایط را دارند اظهار داشت: «من این مسئله را قبول ندارم. شاید تیم‌هایی که از لیگ یک آمده باشند مانند ما باشند اما شرایط همه تیم‌ها یکسان نیست. زمانی که برخی تیم‌ها در اردو بودند ما در حال جذب بازیکن بودیم. شرایط برای تیم‌ها متفاوت است. نباید از روی کاغذ حرف زد. من فقط یک ماه فرصت داشتم تا هم تیم را از نظر بدنی و هم از نظر تاکتیکی آماده کنم. دنبال بهانه نیستم و باز هم می‌گویم شکست بدی خوردیم. با این حال کارم را انجام می‌دهم تا تیم آماده شود.»

مظلومی در مورد عمل‌کرد وحید طالب‌لو در این مسابقه گفت: «طالب‌لو عمل‌کرد خوبی داشت. او یک موقعیت تک به تک را مهار کرد. روی گل دوم نیز مدافعان تیم را صددرصد مقصر می‌دانم. آن‌ها باید توپ را دفع می‌کردند. تا هفته آینده می‌توانم در مورد ترکیب اصلی فکر کنم و اکنون نمی‌توانم چیزی در این مورد بگویم.»

هم‌چنین سرمربی استقلال در مورد حضور امیرحسین صادقی در ترکیب تیم گفت: «از صادقی به این دلیل استفاده کردم که مهاجمان فولاد قدبلندند و صادقی نیز قد بلندی دارد. با این حال از عمل‌کرد او راضی نیستم.»

اما در ادامه رقابت‌های  فوتبال باشگاه‌های برتر ایران، اولین شکست پرسپولیس در فصل تازه خیلی زود از راه رسید، صبا که با حداقل حمایت از طرفدران قمی به میدان آمده بود با گل زیبای «سهراب‌بختیاری‌زاده» از پرسپولیس پیش افتاد و با وجود دریافت گل تساوی از طرف «محمد نوری» باز هم با گل «محسن‌بیاتی‌نیا» از پرسپولیس پیش افتاد و توانست با کنترل بازی برتری خود را حفظ کرد.

این دیدار مسابقه‌ای بود که به علی دایی یادآوری کرد لیگی دشوار پیش روی اوست، دشوارتر از جام حذفی پارسال که با قهرمانی او به پایان رسید.

پرسپولیس در دیدار مقابل صبا مثل استقلال تیمی معمولی و نه چندان جذاب بود. تیمی که هرگز شبیه آن‌چه که علی دایی دوست دارد نیست، تیمی که اگر همین‌طور ادامه بدهد حریفان را امیدوار خواهد کرد.

علی دایی پس از شکست مقابل صبا قم در جمع خبرنگاران افزود: «تیم ما در این دیدار موقعیت‌های زیادی را از دست داد و صبا نیز توانست با بازی دفاعی خود و استفاده از ضد حمله‌ها موفق به کسب سه امتیاز شود.»

وی ادامه داد: «تیم من در این دیدار لایق شکست نبود و همان‌طور که دیدیم تیم صبا در نیمه دوم حتی یک موقعیت هم بر روی دروازه ما ایجاد نکرد.»

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران گفت: «صبا این پیروزی را مدیون درخشش «مهدی واعظی» دروازه بان تیم خود است.»

وی تصریح کرد: «امیدوارم بتوانیم در دیدار‌های آینده این شکست را جبران کنیم و بتوانیم با قدرت در صدر جدول قرار بگیریم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,