Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
مطبوعات ‌چهار‌شنبه ایران،

«آمریکا جرات عملی کردن تهدیداتش را ندارد»

2010 August 04

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

مهم‌ترین‌ عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایران

http://www.iran-newspaper.com/

1) بازیگران جام زهر با سناریوی دشمن هماهنگ شده‌اند.

دکتر احمدی‌نژاد در جمع شماری از مدیران رسانه ملی: «دروغ می‌گویند ما نمی‌خواهیم به ملت ایران آسیب برسانیم، در حالی که در تحریم‌ها هدف فقط ملت ایران بود. نشستند طراحی کردند و می‌خواهند نشان بدهند که این تحریم‌ها اثر گذاشته است و ایران باید کوتاه بیاید.» این سناریو پرده‌هایی دارد که برخی پرده‌ها در داخل و برخی پرده‌ها در اطراف ما اجرا می‌شود و برخی پرده‌ها را آمریکایی‌ها اجرا می‌کنند. بعضی‌ها که جام زهر را در دوران دفاع مقدس به کام حضرت امام (ره) ریختند، الان هم فعال شده‌اند.

2) معاون اول قوه‌قضاییه: «گسترش فرهنگ و تفکر بسیجی از ضروریات دستگاه قضایی است»

معاون اول قوه‌قضاییه گسترش فرهنگ و تفکر بسیجی را از نیازها و ضروریات مهم بخش‌های مختلف دستگاه قضایی دانست. به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی در همایش حقوق‌دانان بسیجی ایران در مشهد افزود: «در بخش‌ها و لایه‌های مختلف قضایی کشور باید روحیه و تفکر بسیجی نهادینه شده و مبنای اصلی اقدامات، قرار گیرد.» وی خاطر نشان کرد: «هر جایی‌که ما برخوردار از روحیه و تفکر بسیجی بودیم کم‌ترین مشکلات را داشتیم ولی هر جا که فرهنگ و تفکر بسیجی مبنای اصلی اقدامات قرار نگرفت، تنگناهای بسیاری به وجود آمد.»

3) وزیر دفاع: «طرح‌های دفاعی دشمن‌کوب و پشیمان‌کننده‌ای آماده کرده‌ایم.»

سردار سرتیپ احمد وحیدی تاکید کرد: «نیروهای مسلح جمهوری اسلامی همواره آماده‌اند و برای دفاع از ملت ایران، طرح‌های دفاعی دشمن‌کوب و پشیمان‌کننده‌ای را آماده کرده‌اند.»

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که به عمان سفر کرده، روز گذشته با وزیر مشاور در امور دفاعی این کشور مذاکره و گفت‌وگو کرد. در این مذاکرات طرفین بر گسترش هم‌کاری‌های دفاعی برای تامین هرچه بیش‌تر امنیت منطقه خلیج فارس بویژه تنگه هرمز تاکید کردند.

جام جم

1) احمدی نژاد: «رسانه ملی، خط مقدم در برابر اندیشه استکباری»

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100882120403

رییس‌جمهوری خطاب به شرکت‌کنندگان در هجدهمین نشست افق رسانه گفت: «به طور قاطع می‌گویم هیچ دستگاه و مجموعه‌ای مهم‌تر از مجموعه رسانه ملی در برابر اندیشه استکباری قرار نگرفته است.» وی افزود: «رسانه ملی کاری به موازات سایرین نیست بلکه تجلی همه انقلاب و همه اندیشه و فرهنگ انقلاب در رسانه ملی است.» به گزارش واحد مرکزی خبر، محمود احمدی‌نژاد روز سه‌شنبه در همایش مدیران معاونت برون‌مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی با بیان این‌که بخش برون مرزی صدا و سیما به طور منسجم، سینه به سینه استکبار جلو می‌رود، گفت: «اگر صدایی در گوشه و کنار دنیا در مقابل استکبار به گوش می‌رسد به اتکا و امید شماست و ما نیز حمایت اعتقادی می‌کنیم.»

2) مجامع بین المللی رژیم صهیونیستی را محکوم کنند

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100882182003

رییس‌ جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگوی تلفنی با همتای لبنانی خود با محکوم کردن اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی به لبنان ،خواستار عکس‌العمل سریع و قاطع مجامع بین‌المللی در محکومیت این اقدام شد.

کیهان

1) نماینده آمریکا در آژانس : «اظهارات مولن را جدی نگیرید»

http://www.kayhannews.ir/890513/2.htm#other204

نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اظهارات رییس ستاد مشترک کشورش درباره حمله به ایران را بی‌ارزش تلقی کرد و گفت: «نباید زیاد به اظهارات مولن توجه کرد.» گلن دیویس در گفت وگو با روزنامه الشرق‌الاوسط چاپ لندن اظهار داشت: «مستقیمن از او (مولن) درباره مطرح بودن طرح نظامی سوال شد و از آ‌ن‌جا که او یک شخصیت نظامی است پاسخ داد آری. که البته نباید این اظهارنظرها یک سورپرایز به حساب بیاید و موجب تعجب شود. چیزی که نظامیان به دنبال آن هستند و به آن فکر می کنند برنامه‌ریزی برای وضعیت‌های اضطراری است.» وی ادامه داد: «سخنان مولن به معنای آن نیست که دیپلماسی با تهران پایان یافته است بلکه فرصت‌ها هم‌چنان باقی است.»

2) اعلام آمادگی شرکت‌های آمریکایی و اروپایی برای مشارکت در ساخت مسکن مهر

http://www.kayhannews.ir/890513/4.htm#other409

دبیر کل اتاق تعاون ایران از درخواست شرکت‌هایی از کشورهای آمریکا، کانادا، فرانسه، انگلیس و آلمان برای مشارکت در ساخت و ساز مسکن مهر در ایران خبر داد. حسین رحمانی‌نیا دیروز در مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در تهران گفت: «تحریم‌های خارجی باعث رونق و شکوفایی صنعت ایران به‌ویژه در بخش ساختمان شده به نحوی که بهتر است تحریم‌کنندگان سیاست خود را تغییر دهند. دبیر کل اتاق تعاون ایران با ارایه آخرین دست‌آوردها، پیش‌رفت‌ها و تکنولوژی تولید مصالح ساختمانی توسط شرکت‌های داخلی و خارجی اشاره کرد و افزود: «در نمایشگاه سال جاری تولیدات صنعت ساختمان نسبت به سال گذشته 20 درصد رشد داشته است.»

تهران امروز

1) تهیه دو نوع ژورنال جدید پوشش اسلامی

http://www.tehrooz.com/1389/5/13/TehranEmrooz/339/Page/2/

وزیر کشور در خصوص بحث اجرای طرح مد لباس در ایران گفت: «در ماده 16، ستاد صیانت از حریم عمومی و حقوق شهروندی کارگروه‌های مختلف برای توجه به مصداق اجتماعی و حفظ شوونات اسلامی تشکیل شده است و فعالان این بخش روی موضوعات مختلف در حوزه‌های متنوع فعالیت‌های گسترده‌ای صورت دادند و در واقع بحث پوشش اسلامی در این محور مورد تاکید و توجه جدی است.» نجار از تهیه دو نوع ژورنال جدید پوشش اسلامی در ایران خبر داد و گفت: «در حال حاضر فروشگاه‌ها و مکان‌های عرضه ویژه برای تهیه این محصولات اسلامی و ژورنال‌های جدید مشخص شده است که شهروندان از این فروشگاه‌ها استفاده کنند.»

2) ماجرای حضور امیر احمدی.

http://www.tehrooz.com/1389/5/13/TehranEmrooz/339/Page/2/

درحالی که برخی رسانه‌ها از حاشیه‌های پر رمز و راز همایش بزرگ ایرانیان خبر می‌دهند، دعوت از یک عنصر مسئله‌دار به این همایش حاشیه‌ساز شد. پس از انتشار خبری مبنی بر دعوت مشکوک از هوشنگ امیراحمدی برای حضور در همایش ایرانیان خارج از کشور، روز گذشته مشایی رییس دفتر رییس‌جمهوری دعوت رسمی از وی را تکذیب کرد. در همین رابطه برخی رسانه‌ها نوشتند که مسوولان دولتی در روز برگزاری همایش مانع از ورود امیراحمدی به این همایش شدند. در همین حال یک سایت خبری به نقل از هوشنگ امیراحمدی نوشت: «اگر تا فردا (امروز) موضوع حضور من در ایران روشن نشود، متن و کارت دعوت‌نامه برای شرکت در همایش ایرانیان خارج از کشور را منتشر می‌کنم.»

رسالت

1) عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: «تحریم‌ها در دراز مدت به نفع ایران است.»

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=34818

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: «تحریم‌ها در کوتاه مدت می‌تواند اثرات منفی داشته باشد، ولی در دراز مدت به نفع ایران است و موجب رشد دانش و فناوری ایران می‌شود. مهدی مهدی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: «پیش‌رفت ایران در دست‌یابی به انرژی هسته‌ای به گونه‌ای است که علاوه بر این‌که دشمنان ما را به خشم آورده است و برایشان غیرقابل باور است حتا دوستان ما هم باور نمی‌کنند.» عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، با اشاره به جلسه اخیر سران تولید با آمریکا در مورد غنی‌سازی 20 درصد و توقف احتمالی آن در صورتی که اورانیوم مورد نیاز راکتور تهران تامین شود، تاکید کرد: «هیچ کشوری نمی‌تواند از جانب ما صحبت کند چون ما مواضع خود را روشن کرده ایم و انرژی هسته‌ای را براساس قوانین سازمان ملل حق خود می‌دانیم.»

2) «آمریکا جرات عملی کردن تهدیداتش را ندارد»

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=34822

امام‌جمعه قم گفت: «آمریکا هر از چندی اقدام به تهدید نظامی می‌کند، ولی آن‌ها وقتی به عواقب مسئله‌ای که در انتظارشان است می‌اندیشند جرات عملی‌کردن تهدیدات خود را نمی‌یابند.» آیت‌اله سیدهاشم حسینی بوشهری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به بیانیه کنگره آمریکا در خصوص حمله به ایران گفت: «دشمنان ایران در صورت وقوع جنگ خواهند دید که چه چیزی عاید آن‌ها می شود.» وی با اشاره به نقش مردم و مسوولان در داخل ایران اظهار داشت: «وحدت صفوف ملت زمینه طمع‌ورزی دشمن را از بین می‌برد و هر موقع شکافی در فضای جامعه و ملت ما ایجاد می‌شود، دشمنان احساس می‌کنند که می‌توانند با تهدید، حالت ارعاب ایجاد کنند.»

خراسان

1) وزیر نفت امروز به چین سفر می کند.

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=5&day=13&id=188960

وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران به‌منظور مذاکره با مقام‌های انرژی جمهوری خلق چین امروز در صدر هیتی به پکن سفر خواهد کرد. به گزارش ایرنا مذاکره در زمینه سرمایه گذاری‌های مشترک ایران و چین در بخش بالادستی صنعت نفت به‌میزان 16 میلیارد دلار، میان دستی سه میلیارد دلار و در بخش پایین دستی 18 میلیارد دلار اعلام شده است.

2) ابلاغ چهارمین قانون از سوی لاریجانی طی دو هفته.

http://www.khorasannews.com/News.aspx?id=189014&type=1&year=1389&month=5&day=13

علی لاریجانی طی نامه‌ای به مدیر عامل روزنامه رسمی کشور قانون اصلاح قانون تجمیع انتخابات دوره پنجم شوراهای اسلامی با دوره یازدهم ریاست جمهوری مصوب 1387 را برای درج در این روزنامه ابلاغ کرد.

همشهری

1) وزیر دفاع به عمان می‌رود.

http://www.hamshahrionline.ir/news-112925.aspx

سردار وحیدی برای انجام یک دیدار رسمی دو روزه در صدر یک هیت دفاعی فردا به عمان سفر می‌کند. به گزارش خبرگزاری فارس به‌نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی «بدر بن سعود بن حارث البوسعیدی» وزیر مشاور در امور دفاعی عمان برای انجام یک دیدار رسمی دو روزه در صدر یک هیت دفاعی فردا به این کشور سفر می‌کند. وحیدی در این سفر با مقامات بلند‌پایه عمان دیدار و پیرامون مسایل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو خواهد کرد.

2) با روند صعودی قیمت مرغ، برخورد با گران‌فروشان گوشت مرغ آغاز شد.

http://www.hamshahrionline.ir/news-113064.aspx

روند صعودی قیمت گوشت مرغ در آستانه ماه مبارک رمضان و محقق نشدن وعده افزایش عرضه برای کاهش قیمت‌ها موجب شده تا دست‌اندرکاران تنظیم بازار، برخورد با گران‌فروشان گوشت مرغ را از روز دوشنبه هفته جاری در دستور کار قرار دهند. رییس شورای اصناف کشور با اعلام نرخ‌ 2650 تومان برای مرغ‌های منجمد و 2900 تومان برای مرغ‌ گرم، اعلام کرده است که فروش مرغ با قیمت‌های بالاتر از این رقم گران‌فروشی است. این سخن البته در تضاد با قیمت مورد نظر مقامات وزارت بازرگانی است، چراکه از دید آن‌ها قیمت 3300 تومان برای مرغ، قیمتی معقول است.

دنیای اقتصاد

1) نحوه فعالیت نخستین صندوق‌ ارزی

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=217723

رییس هیت امنای نخستین صندوق سرمایه‌گذاری ارزی ایرانیان جزییات فعالیت این صندوق بزرگ ارزی را تشریح کرد، به‌گفته «محمد‌رضا شهیدی‌تبار»، پیش از این راه‌کار مشخصی برای نحوه سرمایه‌گذاری ایرانیان مقیم خارج از کشور در ایران وجود نداشت و بیشتر سرمایه‌های این افراد به سمت بازار مسکن سوق داده می‌شد که هم تورم‌زا بود و هم مشکلات خاص حقوقی را در پی داشت.

2) تدوین فهرست تصرفات غیرقانونی اراضی مسکونی.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=217826

رییس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از وزارت مسکن خواست تا اقدام به تهیه بانک جامع تصرفات غیرقانونی اراضی مسکونی کند .به گزارش دفتر امور رسانه‌های ریاست‌جمهوری، محمدرضا رحیمی، معاون اول رییس‌جمهور عصر دوشنبه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از وزارت مسکن خواست بانک اطلاعاتی جامعی از تصرفات غیرقانونی اراضی مسکونی به تفکیک استان‌ها و شهرهای مختلف کشور گردآوری کند تا از طریق تبادل این اطلاعات میان قوای سه‌گانه، صیانت از اراضی و منابع ملی کشور با توان و جدیت بیشتری پیگیری شود.

3) مشکلات انتقال کارمندان به خارج از تهران.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=217818

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور گفت: «عمده مشکل این است که اکثر این کارمندان خواستار انتقال از تهران به سه استان شمالی، گیلان، مازندران و گلستان هستند، در حالی که این سه استان با کمبود زمین و مسکن و پست‌های سازمانی دولتی مواجه است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,