Saturday, 18 July 2015
16 January 2021
درخواست کمپین حقوق بشر ازقوه‌قضاییه ایران،

«زندانیان عقیدتی در اعتصاب غذا را آزاد کنید»

2010 August 05

آن‌چه در این بخش می‌آید انتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است.

کمپین بین المللی حقوق بشر

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران امروز گفت که قوه‌قضاییه ایران باید هفده زندانی عقیدتی که ظرف ده روز گذشته در اعتصاب غذا به سر برده‌اند و وضعیت جسمانی  آنان روز به روز در حال وخامت است  را فورن آزاد کند.

این هفده زندانی شامل رهبران جنبش دانشجویی، روزنامه‌نگاران، و فعالان حقوق بشر هستند.

هادی قائمی سخن‌گوی کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گفت: «این زندانیان هیچ جرمی مرتکب نشده‌اند و تنها دلیل زندانی شدنشان اعتقادات و باورهایشان است.  ایران باید فورن آن‌ها را آزاد کند.»

مطابق اطلاعاتی که به دست کمپین رسیده، این هفده زندانی در سلول‌های انفرادی در بند 350 زندان اوین نگه‌داری می‌شوند و ارتباط آنان با خانواده‌هایشان قطع شده است.

کمپین عمیقن نگران وضعیت سلامتی و امنیتی زندانیان عقیدتی است. سه نفر از زندانیان، بهمن احمدی امویی، کیوان صمیمی و مجید توکلی از امروز به «اعتصاب غذای خشک» دست زده‌اند و حتا از پذیرفتن آب آشامیدنی نیز خودداری می‌کنند.

چهارده نفر دیگر به «اعتصاب غذای تر» خویش ادامه می‌دهند، به این معنا که تنها مایعات را می پذیرند. این گروه شامل عبداله مومنی، علی ملیحی، حسین نورانی‌نژاد، کوهیار گودرزی، ضیا نبوی، مجید دری، بابک بردبار، غلامحسین عرشی، محمدحسین سهرابی‌راد، علی پرویز، حمیدرضا محمدی، جعفر اقدامی، پیمان کریمی‌آزاد و ابراهیم بابایی است.

یک عضو خانواده‌ی یکی از زندانیان به کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گفت که وضعیت جسمانی زندانیان بند 350 ظرف دو ماه گذشته به وخامت گراییده و ماموران به صورت سیستماتیک از تکنیک‌های تحقیر آنان برای گذاشتن فشار روی زندانیان و خانواده‌های آنان استفاده می‌کنند.  دادستان تهران تاکنون راجع به بدرفتاری با زندانیان سکوت اتخاذ کرده است و هیچ‌گونه پاسخ‌گویی به اعضای خانواده‌هایی که مکررن تلاش کرده‌اند تا وضعیت اضطراری زندانیان را به توجه او برسانند نشان نداده است.

کمپین از قوه‌قضاییه‌ی ایران می‌خواهد که کلیه زندانیان عقیدتی را که فقط به‌دلیل اعتقادات و باورهایشان در بند هستند را آزاد کند. کمپین مقامات ایران را مسوول سلامتی و امنیت زندانیان عقیدتی که در حال حاضر در اعتصاب غذا  به سر می‌برند می‌داند.

۱۳ مرداد ۱۳۸۹

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,