Saturday, 18 July 2015
28 November 2020
بچه داری از طریق روش باروری مصنوعی،

«آخرین یافته‌ها»

2010 August 05

فرهاد / واحد ترجمه / رادیو کوچه

«بدن متناسب‌، ذهن باهوش»

آیا تمرین‌های بدنی و ورزش کردن در جوانی می‌تواند منجر به هشیاری ذهن در دوران پیری شود‌؟ در تحقیقی که روی 9344 زن بالای 65 سال انجام شد‌، معلوم شد آن‌هایی که در نوجوانی فعالیت‌های بدنی داشتند پایین‌ترین میزان کم‌هوشی و نقص شناخت و زوال عقل نیز در بین آن‌ها وجود داشت . آ‌ن‌ها هم‌چنین 35 درصد کم‌تر از زنانی که فاقد تحرک مناسب بودند‌، دچار علایم زودرس زوال عقل شدند‌. حتا کسانی که در سنین 30 یا 50 سالگی تمرین‌های ژمیناستیکی خود را شروع کردند، خطر زوال عقل را در آن‌ها کاهش داده بود .

«بچه‌های لوله‌های آزمایشگاه بزرگ‌ترند»

در حال حاضر هر سال هزاران بچه از طریق روش باروری مصنوعی در لوله‌های آزمایشگاه به دنیا می‌آیند و محققان هنوز مشغول یادگیری هستند تا اطلاعات بیش‌تری در مورد اثرات تولد در لوله آزمایشگاه به دست بیاوردند‌. دانش‌مندان بریتانیایی این‌گونه گزارش می‌کنند که بلوغ مصنوعی به روش آزمایشگاهی باعث به وجود آمدن بچه‌های بزرگ‌تری می‌شود‌. به این شکل که متخصصان تخم‌های نابلغی را که از تخمدان یک زن به دست می‌آورند به کمک پزشکان و از طریق شیوه‌های آزمایشگاهی رشد داده می‌شوند و سپس عمل لقاح مصنوعی را با تخمک‌های رشد داده شده انجام می‌دهند‌. در این روش بچه‌ها بین 6 تا 9 درصد بزرگ‌تر از بچه‌هایی هستند که به روش باروری مصنوعی استاندارد قدیمی به دنیا می‌آیند و البته حاملگی در روش فوق از حاملگی در روش استاندارد قدیمی طولانی‌تر است‌. در روش قدیمی لقاح مصنوعی تخم‌ها قبل از خارج شدن از تخمدان بارور شده هستند و به این ترتیب دیگر نمی‌توانند رشد کنند‌. اما در عین حال بچه‌های بزرگ‌تر منجر به سقط جنین‌های ناخواسته زودرس یا بالا بردن خطر عمل جراحی سزارین می‌شوند .

برطبق داده‌های آماری:

مردم ایالات متحده در بین 89 کشور رتبه 26 را در داشتن احساسات مثبت دارند‌. این آمار مربوط به میزان خوشحال بودن جمعیت هر کشور می‌شود .

80 درصد دختران دانشجو در رشته پزشکی که در بریتانیا مورد سوال قرار گرفتند گفتند تخمدان‌های خود را مسدود می‌کنند تا بچه‌دار شدن و شروع یک زندگی خانوادگی را برای خود به تاخیر بیاندازند .

منبع: مجله‌ی تایم

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,