Saturday, 18 July 2015
27 November 2020
موسوی و کروبی:

«جنتی به‌علت کهولت سن، توان ذهنی‌اش را از دست داده»

2010 August 05

خبر / رادیو کوچه

روز گذشته چهارشنبه میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالف دولت ایران در یک نامه مشترک خطاب به مراجع تقلید شیعه از احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان به خاطر سخنان اخیرش شکایت کرده‌اند و نوشته‌اند که او به خاطر کهولت سن توان ذهنی خود را از دست داده است.

به گزارش سایت سحام نیوز، وب‌سایت رسمی حزب اعتماد ملی به دبیر کلی مهدی کروبی، این دو نفر در نامه خود از مراجع تقلید خواسته‌اند برای حفظ «آبروی اسلام و روحانیت» از آقای جنتی بخواهند نسبت به اتهام‌هایی که در نماز جمعه متوجه مخالفان حکومت کرده است، پاسخ‌گو باشد و سند ارایه کند.

احمد جنتی که علاوه بر دبیری شورای نگهبان، از امامان جمعه تهران است، پنجم مرداد در یک سخن‌رانی به مناسب نیمه شعبان در قم گفته بود سندی را به دست آورده که نشان می‌دهد دولت آمریکا از طریق عربستان سعودی یک میلیارد دلار به آن‌چه او «سران فتنه» می‌نامد، داده است.

آقای جنتی در سخنان خود گفت: «همین سعودی‌ها که به نمایندگی از طرف آمریکا صحبت می‌کردند، گفتند که اگر توانستید نظام را منقرض کنید، تا پنجاه میلیارد دلار دیگر هم می‌دهیم، اما خداوند این فتنه را به دست بندگان صالحش خاموش کرد.»

این سخنان با واکنش تند مخالفان دولت ایران مواجه شده است.

آقای موسوی و کروبی در نامه خود به مراجع تقلید با اشاره به سخنان آقای جنتی، از مراجع تقلید خواسته اند از او بخواهند برای اثبات سخنان خود سند ارایه کند.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی در نامه خود ضمن اشاره به رخدادهای پس از انتخابات و حملات انجام شده علیه آن‌ها به وسیله مسوولان حکومت، سخنان آقای جنتی را «بارزترین نمونه این هتک حرمت‌های بی‌پروا و عاری از تقوا» دانسته‌اند.

آن‌ها در نامه خود نوشتند که آقای جنتی در «حاشیه امن سلاح و صلاح قرار دارد» و به خاطر هم‌راهی سپاه پاسداران و قوه قضاییه با خود، نگران پاسخ‌گویی نیست.

آقایان موسوی و کروبی هم‌چنین نوشتند: «این مرد کهن‌سال که از آغاز تاسیس مجلس و شورای نگهبان لاینقطع مسوول بوده و قریب به بیست سال است که دبیر شورای نگهبان است و گویا کهولت سن نه تنها قوای روحی و جسمیش را به تحلیل برده بلکه قوه ادراک و ذهنی‌اش را هم مختل کرده است.»

میرحسین موسوی و مهدی کروبی نوشتند: «مگر همین آقا نبود که به یکی از مراجع بزرگ تقلید شیعیان جهان نسبت ناروا داد و او را عامل بیگانه خواند که از خوف طرد و استیضاح عام مجبور به استغفار و توبه گردید؟ همین فرد مدعی شد که در زمان دولت سازندگی هفت میلیارد دلار شکلات از جزیره کیش وارد کشور شد و چون او را به کمیت عدد هفت میلیارد آگاه کردند، ادعای خود را به پانصد میلیون دلار تقلیل داد و کوتاه نیامد.»

آن‌ها ضمن برشمردن بعضی دیگر نمونه‌های رفتاری سیاسی آقای جنتی نوشتند: «آخر این چه ادعا است، کدام دلیل و سند، مستند این بیان است‌؟ بر این گمانیم که خط‌دهندگان پنهان و سیاست‌گزاران نازک اندیش و بی‌رحم به سایر خطیبان هم چنین دستورهایی داده باشند اما آن‌ها از ابراز چنین اباطیلی ابا نموده‌اند. جسارت و کندی ذهن، خاص ایشان است که چنین بی‌گدار به آب می‌زند.»

آقای موسوی و آقای کروبی در پایان نامه خود نوشته‌اند: «از شما مراجع عالی‌قدر و علمای بزرگ و مدرسین گران‌قدر حوزه‌های علمیه می‌خواهیم برای حفظ آبروی روحانیت و اسلام از ایشان بخواهید سند و مدرک خود را ارایه کند و یا منبعش را برملا نماید تا مردم این محرمان اصلی انقلاب و کشور در جریان واقعیت و یا افترا و دروغ که برای متاع دو روز دنیا بیان شده است، قرار گیرند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,