Saturday, 18 July 2015
14 June 2021
سازمان بهداشت جهانی

«اقدامات ده‌گانه مقابله با آنفلوآنزای خوکی درمالزی»

2009 September 19

20090919-jologiri-koocheh

روزنامه استار به نقل از وزیر بهداشت مالزی گزارش داد که سازمان بهداشت جهانی 10 اقدام برای مقابله موثر این کشور با بیماری آنفلوانزای خوکی پیشنهاد داده‌است.

به نوشته این روزنامه، «داتوک سری لیونگ لای» درگفت‌ وگو با خبرنگاران افزود: «محور عمده 10 توصیه سازمان بهداشت‌جهانی بیشتر توصیه‌های عمومی از قبیل بررسی بیشتر علایم شبیه به علایم آنفلوآنزای خوکی، تشدید مراقبت‌های اولیه و بهداشتی و افزایش آگاهی عمومی نسبت به این بیماری بوده‌است.»

به گفته وزیر بهداشت مالزی، تمامی اقدامات پیشنهادی سازمان بهداشت جهانی برای تصمیم‌گیری نهایی به نخست‌وزیر این کشور ارایه شده‌است.

«داتوک سری لیونگ لای» با بیان اینکه این وزارت‌خانه همه تلاش خود را برای اجرایی ساختن این توصیه‌ها انجام خواهدداد، درعین‌حال خاطرنشان ساخت که این کشور در مورد انجام 9 مورد آن با موفقیت عمل کرده‌است.

وی با بیان اینکه مالزی هنوز در میانه راه یک برنامه «رسانه‌ای» قوی برای آگاه‌سازی افکار عمومی در این زمینه است، تاکیدکرد که بیشتر مرگ و میر ناشی از آنفلوآنزای خوکی در این کشور ناشی عدم آگاهی و تعلل مبتلایان به ویروس آنفلوآنزای خوکی برای درمان در مراجعه به بیمارستان بوده‌است.

تاکنون 76 نفر در مالزی بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوآنزای خوکی جان خود را از دست داده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|