Saturday, 18 July 2015
02 December 2020
محمد مصطفایی:

«همسر بی‌گناهم را آزاد کنید»

2010 August 06

خبر / رادیو کوچه

محمد مصطفایی وکیل چند پرونده حقوق بشری که در ترکیه تقاضای پناهندگی کرده است، روز پنج‌شنبه درباره وضع همسر و برادر همسرش که در ایران بازداشت شده‌اند، ابراز نگرانی کرده است.

آقای مصطفایی بازداشت همسرش و حبس او در زندان انفرادی را غیرقانونی دانسته و با تاکید بر بی‌گناهی او خواستار آزادی وی شده است.

آقای مصطفایی که به کمیساریای عالی حقوق بشر در ترکیه پناهنده شده، وکالت سکینه محمدی آشتیانی را نیز به‌عهده داشت، زنی که به جرم زنای محصنه به سنگ‌سار محکوم شد و با جهانی شدن پرونده‌اش، فعلن از مرگ نجات پیدا کرده است.

آقای مصطفایی اضافه کرد همسرش در جریان کارهای او نیست و کاملن بی گناه است.

او اظهار داشت: «من متاسفم که چرا این همه مدت باید در زندان انفرادی نگهداری شود و به صورت گروگان نگهداری شود تا من خودم را معرفی کنم… او هیچ گناهی ندارد. در روزی که دستگیر شد، اصلن هیچ اطلاعی از این که من کجا هستم، نداشت. چرا باید یک مادر دوازده روز از فرزندش جدا شود.»

آقای مصطفایی پیش‌تر نیز در نامه‌ای خطاب به دادستان عمومی و انقلاب تهران، خواستار آزادی همسر و برادر همسرش شده بود.

وی هم‌چنین اعلام کرد حاضر است در صورت دریافت تضمین قضایی به ایران بازگردد.

لازم به یادآوری است آقای مصطفایی که در دوم مرداد (۲۴ جولای) برای ارایه توضیحاتی به دادستانی تهران احضار شده بود، صدور حکم جلب و ممنوع‌الخروج شدنش به وسیله مقام‌های قضایی ایران را علت خروج از این کشور و درخواست پناهندگی در ترکیه عنوان کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment