Saturday, 18 July 2015
24 November 2020
ملودی کوچه

«آرمیک و گیتار فلامنکو»

2010 August 07

ثمر /رادیو کوچه

samar@koochehmail.com

«آرمیک» نوازنده‌ی ایرانی‌الاصل گیتار، محبوبیتی جهانی دارد. موسیقی او برگرفته از سبک «فلامنکو» در نواختن گیتار است که از موسیقی و فرهنگ کشور اسپانیا سرچشمه گرفته، آن‌چه آرمیک می‌نوازد بیش‌تر در رسته‌ی موسیقی ملل قرار می‌گیرد و تعدادی از کارهای این هنرمند، تاکنون جزو بهترین آثار موسیقی New Age قرار گرفته‌اند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

آرمیک مهارت در نواختن گیتار را از دوران کودکی به‌دست آورده و تحت آموزش استادهای زبردست نوازندگی این ساز قرار گرفته است. او هم‌چنین دوره‌ای را در دهه‌ی ۷۰ میلادی در اسپانیا به‌سر برده و با هنرمندان مطرح گیتار فلامنکو در این کشور همکاری داشته است.

آرمیک در خلق هر اثر و آلبوم موسیقی تلاش می‌کند دنیای جدیدی از ملودی، ریتم و هارمونی را برای شنونده خلق کند و از تکرار پرهیز کند. او کمپانی «بولرو» را برای ضبط و تهیه‌ی آثار موسیقی عرضه کرده و آلبوم‌های منتشر شده با برچسب این کمپانی، موفق شده‌اند سه سال متوالی جزو ۱۰ اثر برتر دنیا در سبک New Age به انتخاب مجله‌ی معتبر «بیلبورد» قرار بگیرند. هم‌چنین «بیلبورد» خود آرمیک را نیز در فاصله‌ی سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶ جزو ۱۰ هنرمند برتر دنیا در این سبک برگزیده است. این موفقیت برای هر هنرمندی موجب افتخار و سربلندی‌ست.

گفتنی است که آرمیک در طول دوران حرفه‌ای فعالیت خود هنرمندان زیادی را آموزش داده و آثار آن‌ها را با نام کمپانی خود (بولرو) منتشر کرده است. او هم‌چنین دنباله‌روهای بسیاری دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,