Saturday, 18 July 2015
25 November 2020

«گالری / به بهانه سال‌گرد انقلاب مشروطه »

2010 August 07

منبع : جمعیت دفاع از حقوق مردم ایران در اتریش

روز پنج‌شنبه نامه‌ای در وین به دعوت جمعیت دفاع از حقوق مردم ایران – اتریش و تشکل سبز وین به مناسبت سالگرد انقلاب مشروطه و با شرکت هم‌وطنان ایرانی در وین برگزار شد.

در اطلاعیه فراخوان این برنامه از جمله آمده بود: اکنون که بعد از گذشت بیش از یک قرن از انقلاب مشروطه مردم ایران هم‌چنان برای دست‌یابی به حقوق مندرجه در این قانون یعنی حق حاکمیت ملت مبارزه می‌کنند، لازم است که به رسم هر ساله با بزرگ‌داشت این روز تاکید نماییم که استوار در راه استقرار حکومت قانون و دست‌یابی ملت به حق حاکمیت خود قدم بر می‌داریم. به همین جهت دفاع از حقوق مردم ایران و مبارزات آن‌ها در یک‌سال گذشته نیز جزیی از این برنامه بود که در عکس‌ها، شعارها و فیلمی که در پایان این برنامه نشان داده شد، تبلور داشت.‍

در آغاز درشکه‌ای حامل پرچم ایران و شعار در حمایت از آزادی زندانیان سیاسی در مرکز شهر به مدت نیم ساعت حرکت کرد و سپس در محل تجمع در مقابل تاتر Burg به سایرین پیوست. برنامه با پخش سرود ای ایران و سایر ترانه‌های مربوط به یک سال گذشته، و پخش اطلاعیه، صف شعار و … ادامه یافت و با پخش فیلمی از تظاهرات یک‌سال گذشته در ایران پایان یافت.

گزارش تصویری از میز اطلاعات و برنامه‌های دیگر را در زیر می‌بینید.


«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , ,