Saturday, 18 July 2015
28 November 2020
نامه‌ی محمد مصطفایی به رییس صدا و سیمای ایران

«شما که همه‌چیز را به تصویر کشیدید، غارت دفتر من را هم نشان می‌دادید»

2010 August 09

خبر / رادیو کوچه

صبح امروز دوشنبه طی ارسال نامه‌ای به رادیو کوچه از محمد مصطفایی در خصوص عمل‌کرد رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی آقای ضرغامی در ارایه برخی به گفته‌ی محمد مصطفایی مستندسازی‌ها و هم‌چنین روند بازجویی‌ها و وضعیت نامناسب زندان‌ها در ایران آن‌ها را به زندان گوانتانامو تشبیه کرده دست به اعتراض گشوده است.

متن نامه در ادامه آمده است:

جناب آقای ضرغامی ریاست محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی

در روزهای گذشته هم‌چون روال و رویه تخریب شخصیتی افراد در برنامه هشت و سی که از شبکه دوم سیما پخش می‌شود و وابستگی کامل به وزارت اطلاعات دارد بر آن شدید تا وجهه مرا نیز تخریب نمایید هر چند مردم ایران به خوبی می‌دانند که محتوای این برنامه تمامن کذب و نوعی ارتقا شخصیتی است برای کسانی که شما آن‌ها را انتقاد منفی می‌کنید و می‌دانند که فعالیت‌هایم با پشتوانه بین‌المللی برای رضای خدا و خدمت جامعه بشریت بوده است. در چند برنامه با به کار بردن نام و عکسم گفته شد که خانواده‌ام بازداشت نبوده‌اند و این موضوع شانتاژ خبری است و رفتن من از ایران برای گرفتن دست‌مزد وکالتیم بوده است.

در پاسخ می‌گویم:

1.بهتر است به جای دروغ‌پردازی مقداری به وجدان خود رجوع کنید و خود تحقیقی در خصوص وضعیت کاریم در ایران در سال‌های گذشته نمایید و سپس بر آن باشید تا قضاوتی در خور باور کنید. روز دوم مردادماه مامورین امنیتی که بر اساس قانون نانوشته، می توانند دست بر هر عمل ناجوان‌مردانه‌ای بزنند همسرم و برادر ایشان را بدون مجوز قانونی به گروگان گرفتند و آن‌ها را به بازداشتگاه امنیتی زندان اوین بردند بازداشتگاهی که بد نیست در این برنامه گزارشی از جنایاتی که در آن‌جا رخ می‌دهد تهیه کنید تا مردم بدانند مامورین امنیتی و وزارت اطلاعات و به تبع آن بازپرسان و دادیاران ماذون از طرف دستگاه قضایی به نام امنیت و اسلام، چه بر سر نوجوان و جوانان و زن و مرد این مرز و بوم می‌آورند. بد نیست گزارشی از نحوه بازجویی‌ها و شکنجه‌هایی که در این بازداشتگاه به انجام می‌رسد تهیه کنید آن‌وقت اگر وجدان داشته باشید خواهید دید که این بازداشتگاه، هم‌چون زندان گوانتانمو بوده و بازجویان و کسانی که دستی در این بازداشتگاه دارند هم‌چون مامورین شکنجه بازداشتگاه گوانتانمو هستند. بد نیست گزارشی از ورود و خروج زندانیان و بهداشت و سلامت آن‌ها، تهیه کنید و از همه مهم‌تر بد نیست خود یک ماهی به جای یکی از بازداشت‌شدگان این بازداشتگاه مخوف باشید تا درک کنید که آن‌ها در مدت بازداشت چه می‌کشند و چه بلایی بر سر آن‌ها آورده می‌شود. بد نیست گزارشی در مورد رسیدگی‌های غیر‌قانونی و صوری و تشریفاتی تهیه کنید اقرارهایی که با شکنجه سفید اخذ می‌شود و در نهایت دستگاه قضایی بر جنایاتی که رخ می‌دهد مهر تایید زده و متهم بی‌چاره‌ای  را که تن و بدنش اسیر وزارت اطلاعات شده است محکوم به حبس‌های طولانی مدت و اعدام می‌کنند و در نهایت با افتخار شکوفه‌های ایرانی را بر دار آویزان نموده و لذت لرزش‌های هنگام مرگ را جانیان اجرای حکم می‌برند هم‌چون قاتلین زنجیره‌ای که کشتن و آزار و اذیت دیگران برایشان لذت‌بخش است.

2. گروگان‌گیری همسرم و بازداشت غیر‌قانونی وی به مدت چهارده روز برخلاف واقع نیست و می‌توانید به شعبه دوم بازپرسی زندان اوین مراجعه کنید تا باور داشته باشید که آنان به گروگان گرفته شده بودند. اما گفته‌اید برای گرفتن دست‌مزدم به خارج از کشور پناه برده‌ام. بدانید که دست‌مزد مرا خدای تبارک و تعالی به من داده است و اوست که مرا یاری می‌کند. دست‌مزد من خاری و ذلتی است که برای دستگاه قضایی و امنیتی در دوهفته گذشته حادث شد و هیچ دست‌مزد دیگری نخواهم خواست. اما این را هم بدانید که دستگاه قضایی در صدد است که اموال مرا به غارت برد. این دستگاه که فساد عمده خصیصه‌اش است امروز ماموران امنیتی، به دفتر کارم که عده‌ای جوان وکیل مشغول در آن بودند را پلمپ کرد و بسیاری از اموال موجود در دفتر کارم را به غارت برد. ای کاش گزارشی از غارت را به تصویر می‌کشیدید. به خدا قسم در طول فعالیت کاریم نه از موکلینم که موضوعات پرونده آن‌ها ظلمی بود که دستگاه قضایی بر آنها روا داشته است ریالی گرفته‌ام و نه از نهاد و سازمان خاصی طلب مالی کرده و خواهم کرد و این را هم بدانید که خوشبختانه وابسته به هیچ گروه و حزبی – نه در داخل ایران و نه در خارج ایران نیستم و به تنهایی بار مسوولیتی که دارم به دوش می‌کشم – اما این را همه می‌دانند که شما از چه کسی دست‌مزد می‌گیرید و برای چه قشرو گروهی فعالیت می‌کنید و سر تعظیم فرو می‌آورید.  همه می‌دانند که برای کسب منافع نامشروع خود حاضرید هر نوع دروغ و ریا و تزویری را در صدا و سیمایی که متعلق به مردم و برای ایرانیان است به تصویر بکشید. قسمتی از صدا و سیما را به وزارت اطلاعات فروخته‌اید تا آن‌ها با پخش تصاویری از اقدامات غیرقانونی خود و به اصلاح مستند‌سازی کذب، به دنبال توجیه اعمال خود باشند. اعمالی که اگر مستند نمایید مردم ایران آرام نخواهند گرفت. آقای ضرقامی مقداری به خود آیید. خدای خود را در نظر گیرید اگر اعتقاد به باری تعالی دارید – که بعید می‌دانم داشته باشید – به اطرافتان نظری افکنید و وجدان خود را بیدار کنید و تن به خواسته‌های غیر‌انسانی منفعت‌طلبان ندهید. خواسته‌هایی که برای اثبات موجودیت عده و گروهی خاص برای کسب قدرت نامشروع به‌وجود آمده است.

محمد مصطفایی وکیل رانده شده از ایران عزیز

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,