Saturday, 18 July 2015
24 November 2020
به منظور تامین امنیت شغلی،

«گردهمایی غیرسیاسی سینماگران لغو شد»

2010 August 09

رادیو کوچه

بر اساس گزارش‌های رسیده سینماگران برای پی‌گیری مطالبات صنفی خود قرار بود امروز دوشنبه در خانه سینما جمع شوند.

به نقل از خبرگزاری هرانا، فرهاد توحیدی، نایب‌رییس هیت‌مدیره خانه سینما با اشاره به تجمع روز ۱۸ مرداد‌ سینماگران اعلام کرده بود که در این روز مطالباتی که در دو سال گذشته خانه سینما در موردشان تلاش کرده، بررسی می‌شود.

فیلم‌سازانی چون بهرام بیضایی، مسعود کیمیایی، ابراهیم حاتمی‌‌کیا، ناصر تقوایی و رخشان بنی‌‌اعتماد برای حضور در این نشست اصناف سینمایی از سینماگران دیگر دعوت کرده‌ بودند.

از سویی دیگر همایون اسعدیان، از فیلم‌سازان ایرانی با اشاره به غیرسیاسی بودن این تجمع گفت: «این تجمع برخلاف این‌که بعضی‌‌ها علاقه‌مند هستند آن‌را به مسایل دیگر ربط دهند، برای امنیت صنفی اعضای خانه سینماست.»

این در حالی‌ست که هیت مدیره جامعه‌ی اصناف سینمای ایران در نامه‌ای کوتاه خبر از لغو گردهمایی داد که قرار بود امروز 18 مردادماه به منظور پی‌گیری تامین امنیت شغلی و رفاه اجتماعی اهالی سینما برگزار شود.

به گزارش ایسنا، در این نمابر ارسالی خطاب به خانواده بزرگ سینما آمده است: «می‌خواستیم در خانه سینما گردهم جمع شویم تا از فقدان امنیت شغلی سخن بگوییم. اما ناچار از لغو گردهمایی شدیم. آیا نشانه‌ای روشن‌تر از این برای نبود امنیت شغلی وجود دارد؟»

تا کنون از دلیل یا دلایل لغو این گردهمایی گزارش و خبری ارایه نشده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,