Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
پس از گذراندن محکومیت شش ماهه،

«فعال سیاسی بهایی بابل آزاد شد»

2010 August 11

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزارش‌های رسیده از منابع آگاه دانشجویی استان مازندران به رادیو کوچه روز گذشته سه‌شنبه مشفق سمندری فعال سیاسی و شهروند بهائی در شهرستان بابل پس از سپری کردن دوران محکومیت خود آزاد شده است.

بر اساس این گزارش دادگاه انقلاب اسلامی بابل  مشفق سمندری را به اتهام «تبلیغ دیانت بهائیت» به 6 ماه حبس تعزیری محکوم کرده بود. مشفق سمندری شهروند بهائی بابل در فروردین 88 توسط ادراه اطلاعات شهرستان بابل در منزل شخصی خود دستگیر شد و مدت 80 روزه بازداشت خود را در سلول انفرادی در زندان اداره اطلاعات شهرستان ساری ( زندان شهید کچوئی ) و زندان متی کلای بابل سپری کرده است.

از سویی دیگر هم‌چنین مشتاق سمندری برادر مشفق سمندری نیز به اتهام «تبلیغ دیانت بهائیت» در خرداد 89 توسط اداره اطلاعات شهرستان بابل دستگیر شد و پس از یک ماه بازداشت با پرداخت وثیقه 100 میلیون تومانی آزاد شده است.

گفته می‌شود مسوولان زندان متی‌کلا در راستای اعمال فشارها به دانشجویان دربند زندان متی‌کلای بابل، از اعطای مرخصی و امکانات دیگری که بر اساس اساس‌نامه سازمان زندان‌ها جز حقوق همه زندانیان به شمار می‌رود، به مشفق سمندری خودداری کرده بودند و دلیل این برخورد را دارا بودن آیین بهاییت‌ این فعال سیاسی ذکر می‌کرده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,