Saturday, 18 July 2015
20 March 2023
برای نقش مکمل زن

«شهره آغداشلو جایزه «امی» را ربود»

2009 September 22

رادیو فردا

جایزه معتبر «امی» برای ایفای نقش مکمل زن به شهره آغداشلو، بازیگر ایرانی سینما و تلویزیون آمریکا، رسید. او به دلیل ایفای نقش همسر صدام حسین در مجموعه تلویزیونی «خانه صدام» نامزد کسب این جایزه شده‌بود.

این جایزه به همراه دیگر جوایز این دوره «امی» که جایزه اسکار تلویزیون به شمار می‌رود روز یک‌شنبه در سالن «نوکیا» در لس‌آنجلس و مطابق معمول توسط آکادمی هنرها و علوم تلویزیونی آمریکا اهدا شد.

عکس از AFP

عکس از AFP

شهره آغداشلو که پیش از این در سال ۲۰۰۴ برای بازی در فیلم «خانه‌ای از شن و مه» نامزد جایزه اسکار شده‌بود، نخستین‌بار است که نامزد جایزه امی می‌شود. وی جایزه خود را در مراسم یک‌شنبه شب از دست کوین بیکن، بازیگر برجسته سینمای آمریکا، دریافت کرد.

کسب این جایزه که به فاصله چند روز از موفقیت شیرین نشاط، کارگردان ایرانی، در جشنواره ونیز ایتالیا اتفاق افتاد، دومین موفقیت زنان ایرانی در عرصه‌های هنری بین‌المللی در روزهای اخیر بود.

مجموعه چهار قسمتی «خانه صدام» که شهره آغداشلو در آن نقش همسر صدام حسین را ایفا کرده است، از محصولات سال ۲۰۰۸ شبکه پرتماشاگر و پرطرفدار «اچ. بی. او» است و واپسین روزهای حضور صدام حسین دیکتاتور عراق را بر مسند قدرت به تصویر کشیده است.

آغداشلو خود پس از دریافت جایزه «امی» به خبرنگاران گفته است که امیدوار است این موفقیت باعث شود فیلم‌های دیگری که «بی‌عدالتی‌ها را نه‌تنها در خاورمیانه، بلکه در سراسر جهان و از جمله ایران به نمایش می‌گذارد» ساخته شوند.

آغداشلو در چند سال گذشته در مجموعه‌های تلویزیونی و فیلم‌های متعدد سینمایی ظاهر شده است و از معروف‌ترین این فیلم‌ها می‌توان از مجموعه فیلم‌های پرطرفدار «اکس‌من» و سریال تلویزیونی ۲۴ نام برد.

تازه‌ترین کار سینمایی وی نیز بازی در نقش اول فیلم «سنگسار ثریا میم» ساخته سیروس نورسته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|