Saturday, 18 July 2015
25 November 2020
در پی قتل در یک طلا فروشی و اعتراض کسبه این شهر،

«ماموران کلانتری پول می‌گیرند اما امنیتی در کار نیست»

2010 August 13

خبر ویژه / رادیو کوچه

در حالی‌که نزدیک به پنج روز از سرقت منجر به قتل سه طلا فروش در مشهد می‌گذرد، این شهر هنوز شاهد اعتراض‌های دست جمعی و صنفی بازاریان است. پس از آن که در روز روشن و در ساعت پر آمد شد این شهر طلا فروشی «پلاتین» مورد سرقت مسلحانه‌ای قرار گرفت که تمامی فروشندگان آن، رضا خجسته طوسی، حسام برنیایی و مجتبی ناصرآرا با شلیک گلوله به قتل رسیدند، بسیاری از کاسب‌های مشهد، به صورت عمده اعضای صنف طلا فروشان نسبت به آن چه که «عدم امنیت» می‌خواندند اعتراض داشته و در روز یک‌شنبه تمامی طلا فروشان این شهر به نشانه اعتراض فروشگاه‌های خود را تعطیل کرده و  در برابر دادگستری این شهر تجمع کرده‌اند.

اما با وقوع این حادثه، دامنه اعتصاب از بین طلافروشان این شهر به سایر صنف‌ها نیز کشیده شده است. یکی از شاهدان عینی امروز پنج‌شنبه بیست‌و‌یکم مرداد در شهر مشهد اشاره می‌کرد که بخش عمده‌ای از بازار در خیابان‌های ارگ، جنت، خسروی و سراب تعطیل بوده است. محمد رضا.‌م از کسبه مشهد در گفت‌و‌گویی اشاره می‌کند که: «نگرانی از این است که با گسترش ناامنی که در این ایام در شهر مشهد شاهد هستیم، سارقان به دیگر صنف‌ها هم رحم نکنند. کما این که در چند هفته گذشته شاهد سرقت از فروشگاه‌ها در مشهد بوده‌ایم اما در رسانه‌ها انعکاس نیافته است.»

یکی دیگر از کسبه مشهد با تایید اعتصاب و تعطیلی در بخش‌های عمده‌ای از بازار مشهد اشاره می‌کند حجم نا‌امنی بالا رفته است و نیروهای انتظامی هم از کار‌آمدی لازم برخوردار نیستند. این کاسب مشهدی ادامه می‌دهد: «علی‌رغم این که به عنوان‌های مختلف سال‌های سال است کسبه مناطق به نیروهای کلانتری محل برای حفاظت بیشتر به انحاء مختلف پول می‌پردازند، اما در عمل به دلیل عدم توانایی این افراد و رشد جرم امنیتی در کار نیست.»

البته با توجه به انتشار اخباری از رسانه‌های داخل، دامنه این ناامنی فقط به مشهد محدود نمی‌شود. بنابر انتشار خبری از سایت تابناک در ظرف چند روز گذشته،  «حمله به بانک در کرج، حمله به طلافروشی در خیابان کرمان تهران و حمله به بازار طلافروشان مشهد ـ جملگی نشان از یک حرکت سازمان دهی شده برای ناامن نشان دادن کشور و ناکارآمدی نظام است که شایسته توجه و برخورد سریع دستگاه‌های موظف می باشد.»

رامین.ص یکی دیگر از کسبه بازار رضای مشهد است. او نیز اشاره می‌کند این روزها پس از درگیری‌های انتخاباتی دیگر ماموران فرصت دستگیری و پیگیری ارازل و اوباش را ندارند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment


  1. مزدک
    1

    یا هی المومنین بازاری(ای نمازگزاران)، “رای مردم” را که ناموسشان بود دزدیدند و شما شاهدان عاقل و بالغ مسلمان (؟)بودیدو ساکت نشستید و اینک بخاطر دزدیدن طلا هایتان(اموالهم) اعتصاب میکنید؟ و همانا، الله “عذاب عظیمی” را برای شما در پیش خواهد داشت.
    مزدک