Saturday, 18 July 2015
24 November 2020
پس از تویوتا اینک بی ام دابلیو نیز وارد میدان شد

«نقش یک مقام دولتی در تعلیق واردات ب.ام.و به ایران»

2010 August 13

خبر / رادیو کوچه

به‌دنبال این‌که  روز گذشته پنج‌شنبه شرکت تویوتا موتور با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که صادرات خود را به ایران متوقف کرده است، شایعاتی مبنی بر توقف فروش محصولات BMW به ایران نیز شنیده می‌شود.

اما براساس تحقیق رادیو کوچه درباره صحت این شایعه، فروش کمپانی به ایران از چند ماه قبل و در سکوت خبری متوقف شده است. علت این تصمیم‌گیری کمپانی آلمانی، اوضاع نابه‌سامان نمایندگی انحصاری آن در ایران بوده است.

گفته می‌شود پایین بودن سطح مشتری‌مداری، بدهکاری میلیون دلاری و دولتی بودن شرکت «پرشیا خودرو»، باعث تعلیق مجوز و در نتیجه توقف واردات «ب.ام.و» به ایران شده است.

گفتنی است به دنبال تصمیم دولت ایران برای موافقت با واردات خودروهای خارجی برای نخستین‌بار پس از انقلاب اسلامی، در زمستان 83 «موسسه نوریانی» موفق به کسب مجوز واردات محصولات گروه BMW آلمان به ایران شده است.

اما در سال ۸۶ شرکت دولتی «پرشیا خودرو» توانست موسسه نوریانی را کنار گذاشته و خود را به عنوان نماینده ب.ام.و معرفی کند. اما به‌کارگیری مدیران ناوارد و تصمیم‌گیری‌های غیرکارشناسی در مقابل برند و مقوله واردات خودرو، باعث تعلیق مجوز نمایندگی پرشیا خودرو شد.

لازم به ذکر است «پرشیا خودرو» یکی از شرکت‌های وابسته به «شرکت سرمایه‌گذاری ری» متعلق به آستان حرم عبدالعظیم است که توسط «حجت‌الاسلام و المسلمین ری‌شهری» (نماینده رهبر ایران و سرپرست حجاج ایرانی در کشور عربستان) هدایت می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,