Saturday, 18 July 2015
24 March 2023
هتلی بدون امكانات رفاهی

«هتل بی‌ستاره در شهر ساعت»

2009 September 23

تهران امروز

و این‌بار شهر چهار هزار نفری sevelen سوئیس با به نمایش گذاشتن نمونه جدیدی از هتل، گردش‌گران و ماجراجویان را به سوی خود فرا خواند. هتل بی‌ستاره یا هتل صفر توسط دو برادر به نام‌های پاتریک و فرانک طراحی و به مرحله اجرا گذاشته‌شد.

این هتل فاقد تجهیزات لوکس و در یکی از پناه‌گاه‌های هسته‌ای این شهر راه‌اندازی شد. با فروپاشی کمونیسم و از بین رفتن تهدید هسته‌ای، این پناه‌گاه‌ها از سوی مردم همانند گودال‌هایی بی‌استفاده و شاید خاطره‌ای شوم از دوران گذشته تلقی می‌شدند.

20090923-dan-zerostarhotel

این دو برادر با خلاقیت قدرتمند خود این مکان‌های بی‌استفاده را تبدیل به یکی از مراکز مهیج مسافران کردند. و اما درمورد این مکان:

مهمانان این هتل از امکانات سیستم گرمایی مرکزی بی‌بهره‌اند و تنها منبع گرمایی این ماجراجویان

تنوع طلب، کیسه‌های آب‌گرم است. اتاق‌ها به شکل خوابگاه ساخته شده‌اند و هیچ‌گونه دیواری بین تخت‌های مسافران وجود ندارد. تمامی تخت‌های موجود در این هتل به سبک تخت‌های تاشوی نظامی هستند اما اگر می‌خواهید از تجهیزات لوکس این هتل استفاده کنید با پرداخت 11 پوند بیشتر می‌توانید صاحب اتاقی با تخت قدیمی و آنتیک که از یک هتل رده خارج‌شده تهیه‌شده، بهره‌مند شوید. مهمانان برای خلاص‌شدن از صداهای ناشی از سیستم تهویه هتل از گوشی‌های مخصوصی که در اختیارشان قرارداده شده است استفاده می‌کنند.

در این هتل پنجره‌ای وجودندارد و مسافران از طریق مانیتورهایی که در قسمت پذیرش وجوددارد می‌توانند فضای بیرونی هتل را مشاهده‌کنند. اکثر مهمانان این مرکز آلمانی بوده و به همین علت 24 کد علایم و دستورالعمل‌ها به زبان آلمانی نوشته‌اند.

یکی از پیام‌هایی که مسافران با آن روبه‌رو می‌شوند این جمله است: منتظر اتفاقات غیرمنتظره باشید! و شاید چیزی غیرمنتظره‌تر از ساعت بیدار باش برای یک هتل نباشد. مدت زمان خواب بر اساس میانگین ساعت‌های تقاضا شده هر مسافر در نظر گرفته شده و این میزان از هفت کم می‌شود.

نتیجه نهایی ساعت بیدار باشی است که مسافر ملزم به رعایت آن است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|