Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
هم‌زمان با موافقت با درخواست انتقالی،

«پایان اعتصاب غذای نیما نحوی فعال دانشجویی»

2010 August 29

خبر / رادیو کوچه

بر اساس اخبار رسیده به رادیو کوچه از منابع آگاه دانشجویی بابل، صبح روز شنبه نیما نحوی دانشجوی دربند زندان متی‌کلای بابل پس از حصول اطمینان از موافقت مسوولان دادگستری و دادستانی زندان متی‌کلای شهرستان بابل به اعتصاب غذای خود پایان داده است.

به نقل از منابع آگاه دانشجویی صبح شنبه دادگستری و دادستانی شهرستان بابل با درخواست انتقالی نیما نحوی فعال دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل موافقت کرده‌اند.

نیما نحوی دانشجوی دربند دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام دستگیر شد و از سوی دادگاه انقلاب شهرستان بابل به 10 ماه حبس تعزیری و 1 سال محرومیت از تحصیل محکوم شد.

این فعال دانشجویی که بیش از نیمی از دوران محکومیت خود را سپری کرده است، به دلیل عدم موافقت با درخواست انتقالی وی به یکی از زندان‌های شهر محل سکونت خود واقع در تهران از روز دوشنبه هفته قبل دست به اعتصاب غذا زد.

وی پیش از این به دلیل عدم موافقت با درخواست عفو مشروط خود‌، در خواست انتقال به یکی از زندان‌های محل سکونت خود کرده بود که گفته می‌شود دادگستری شهرستان بابل تحت فشار نیروهای امنیتی و اطلاعتی این استان با این درخواست مخالفت کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«اعتصاب غذای دانشجوی دربند زندان متی کلای بابل»

«اعتصاب غذا هم‌راه سلول انفرادی شد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,