Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
توضیحات منوچهر متکی قانع‌کننده نبود،

«انتقاد نماینده مجلس از شورای ایرانیان خارج از کشور»

2010 August 30

خبر / رادیو کوچه

یک نماینده اصول‌گرای مجلس ایران روز یک‌شنبه در جریان جلسه‌ای ضمن انتقاد از همایش اخیر ایرانیان مقیم خارج در تهران گفته است که «شورای عالی ایرانیان خارج کشور» که مسوول برگزاری آن کنفرانس بود مبنای قانونی ندارد و وزارت خارجه را تضعیف می‌کند.

الیاس نادران هم‌چنین اعطای اختیارات تازه به اسفندیار رحیم مشایی، به عنوان فرستاده ویژه رییس جمهوری در امور خاورمیانه را مورد انتقاد قرار داده است.

در جلسه روز یک‌شنبه منوچهر متکی وزیر خارجه ایران برای ارایه توضیحات به مجلس فراخوانده شده بود که در نهایت نمایندگان با 110 رای مخالف و 55 رای موافق توضیحات او را قانع‌کننده ندانستند.

آقای نادران در جلسه روز هفتم شهریور عنوان کرد: «کمیسیون امنیت ملی که اقدامات وزارت خارجه را قابل تقدیر می‌داند بفرماید که شورای عالی ایرانیان خارج از کشور در کجا مصوب شده و این شورا مصوبه کدام مرجع قانونی است.»

او در ادامه افزود: «محل بحث، دفاع از حیثیت مجموعه وزارت امور خارجه و کارشناسان و مدیران این مجموعه است. با تشکیل این شورا و با اختیاراتی که گرفته است و البته اقداماتی که انجام داده، وزارت امور خارجه را از حیض انتفاع ساقط کرده است و کارشناسان، مدیران و سفرای ما از موضوعیت افتاده‌اند.»

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، به ریاست محمود احمدی‌نژاد، اواسط مرداد ماه برای دومین سال پیاپی همایش ایرانیان مقیم خارج را برگزار کرد. اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر رییس جمهوری، جانشین آقای احمدی‌نژاد در این شورا است.

در همایش امسال چند صد ایرانی، که با تقبل کلیه هزینه‌ها از سوی دولت برای سه روز به ایران سفر کرده بودند، شرکت کردند.

بیشتر بخوانید:

«یک تا ۱٫۵میلیارد تومان هزینه همایش ایرانیان»

«مشایی، نماینده ویژه رییس‌جمهوری در امور خاورمیانه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment