Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
انتقاد شدید از رئیس جمهوری اندونزی

«بامبانگ: بمب گذاری های اخیر کار رقباست »

2009 July 24

20090722_news.world_bambang

«سوسیلو بامبانگ یودهویونو»، رئیس جمهوری اندونزی به خاطر اظهاراتش در مورد ارتباط برخی از رقبای انتخاباتی اش  با بمب گذاریهای اخیر در جاکارتا تحت فشار قرار گرفته است.

شبکه خبر آسیا متعلق به سنگاپور در این زمینه نوشت: «انتقادات از رئیس جمهوری اندونزی بویژه پس از آن شدت گرفت که وی به طور شگفت انگیزی بمب گذاری های اخیر در جاکارتا را به رقبای انتخاباتی اش در اعتراض به انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس جمهوری این کشور و نیز تلاش آنها برای جلوگیری از برپایی مراسم تحلیف وی نسبت داده بود.»

یودهویونو ساعتی پس از وقوع  حملات تروریستی در دو هتل بین المللی جاکارتا، پایتخت این کشور، در یک نطق آتشین و احساساتی گفته بود که بر اساس گزارش ها و اطلاعاتی که وی دارد، می تواند این انفجارها را به نتایج انتخابات ریاست جمهوری اشاره  نسبت دهد.

وی همچنین با نشان دادن تعدادی عکس که فعالیت تعدادی تروریست در اندونزی را نشان می داد، ضمن مشابه دانستن این حوادث با رویدادهای پس از انتخابات ایران، اضافه کرده بود که پس از انتخابات مجلس نمایندگان اندونزی نیروهای اطلاعاتی به شواهدی دست یافتند که نشان می داد تروریست ها او را هدف خود قرار داده اند.

وی ضمن مشابه دانستن این حوادث با رویدادهای پس از انتخابات ایران، اضافه کرده بود که پس از انتخابات مجلس نمایندگان اندونزی نیروهای اطلاعاتی به شواهدی دست یافتند که نشان می داد تروریست ها او را هدف خود قرار داده اند

به گفته وی، آنان همچنین قصد داشتند تا ساختمان کمیسیون انتخاباتی اندونزی را تسخیر کرده و با بوجود آوردن شرایطی نظیر حوادث ایران اجازه ندهند «سوسیلو بامبانگ یودهیونو» بار دیگر به عنوان رئیس جمهوری اندونزی مراسم تحلیف به جای آورد.

ادعاهای یودهویونو در این زمینه با اعتراض شدید خانم مگاواتی سوکارنو و یوسف کالا، دو رقیب انتخاباتی وی مواجه شده و رد شده است. دو رقیب انتخاباتی وی همچنین بر شناسایی و مجازات هرچه سریع تر عاملان این حملات تروریستی تاکید کرده اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|