Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
با وجود اقدامات پیشگیرانه دولت مالزی

«اولین مرگ ناشی از آنفلوآنزای خوکی در مالزی تایید شد»

2009 July 24

روزنامه انگلیسی زبان استار، چاپ مالزی، در یک خبر به نقل از وزیر بهداشت این کشور نوشت: «یک دانشجو ی سی ساله اندونزیایی اولین فوت مرتبط با بیماری آنفلوآنزای خوکی در این کشور است.»

بنا به نوشته این روزنامه، سری لیو تیونگ لای در عین حال خاطرنشان ساخته که اگرچه این دانشجوی اندونزیایی به بیماری آنفلوآنزای خوکی مبتلا بوده، اما وی بر اثر ایست قلبی در گذشته است.

20090724_news_anfluanza

وزیر بهداشت مالزی هم چنین خاطر نشان ساخت که این تبعه اندونزیایی که دانشجوی مرکز بین المللی آموزش دارایی اسلامی کوالالامپور بوده، هم چنین از بیماری چاقی و بزرگ شدن قلب و کبد رنج می برده است.

شمار مبتلایان به بیماری آنفلوآنزای خوکی با وجود اقدامات پیشگیرانه دولت مالزی هم چنان رو به افزایش بوده و به مرز یک هزار نفر رسیده است.

شمار مبتلایان به بیماری آنفلوآنزای خوکی با وجود اقدامات پیشگیرانه دولت مالزی هم چنان رو به افزایش بوده و به مرز یک هزار نفر رسیده است

هم چنین بر طبق گزارش مرکز اروپایی کنترل و جلوگیری از بیماری آنفلوآنزای خوکی، تا روز سه شنبه هفته گذشته این بیماری در 139 کشور جهان مشاهده شده است.

بر اساس گزارش این مرکز، تاکنون  حدود 139 هزار و 556 نفر در سراسر جهان به ویروس این بیماری مبتلا شده که از این میزان 781 مورد منجر به مرگ بیمار شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|