Saturday, 18 July 2015
06 July 2020
سجاد قادر‌زاده پسر سکینه محمدی آشتیانی:

«درخواست پناهندگی خانواده زن محکوم به سنگ‌سار درایران از برزیل»

2010 September 03

خبر / رادیو کوچه

سجاد قادر‌زاده پسر سکینه محمدی آشتیانی، زن ایرانی محکوم به سنگ‌سار، در مصاحبه‌هایی با رسانه‌های بین‌المللی خواهان افزایش تلاش کشورها به ویژه برزیل برای آزادی مادرش شده است.

سجاد قادر‌زاده در گفت‌وگویی با روزنامه برزیلی گلوب از لولا داسیلوا، رییس جمهوری این کشور درخواست کرده است که پیشنهاد اعطای پناهندگی به مادرش را دوباره مطرح کند.

رییس جمهوری برزیل که با دولت محمود احمدی‌نژاد رابطه خوبی دارد در اواخر ماه جولای اعلام کرد که آماده است به سکینه محمدی آشتیانی که به جرم روابط «نامشروع» به سنگ‌سار محکوم شده، پناهندگی بدهد.

دولت ایران تلاش برزیل برای جلوگیری از سنگ‌سار این زن را ناشی از «توطئه کشورهای غربی» دانسته و رد کرده است.

سجاد قادرزاده در مصاحبه با نشریه آلمانی اشترن نیز نتیجه توجه جهانی به پرونده مادرش را مثبت ارزیابی کرده و مداخله کشورهایی مانند ترکیه و برزیل در این ماجرا را خواهان شده است.

این در حالی است که کمیته بین المللی علیه سنگ‌سار اعلام کرده است که سکینه محمدی آشتیانی که در زندان تبریز به‌سر می برد، ممنوع‌الملاقات شده است.

گفتنی است ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ایران شنبه ۶ شهریور اعلام کرد که در مورد این پرونده «راه‌کارهای ویژه‌ای» را با هدف «اعمال دقت‌های مضاعف در اعمال قانون و رعایت حقوق قانونی افراد» در نظر دارد.

بیشتر بخوانید:

«عفو رهبرجمهوری‌اسلامی برای زن محکوم به سنگ‌سار»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,