Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
گزارش برگزاری گردهمایی روبه‌روی سفارت ایران،

«گالری / حمایت از شیوا نطر آهاری در برلین»

2010 September 04

منبع مطلب: کمیته گزارش‌گران حقوق بشر

تجمع اعتراضی در حمایت از شیوا نظرآهاری و در اعتراض به ادامه بازداشت و تفهیم اتهامات سنگین به وی، در شهر برلین آلمان برگزار شد.

روز پنج‌شنبه ۱۱ شهریور، مطابق با دوم سپتامبر، جمعی از شهروندان و فعالان حقوق بشر ایرانی و غیرایرانی مقیم برلین، با حضور در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در آلمان، اعتراض خود را نسبت به ادامه بازداشت شیوا نظرآهاری و تفهیم اتهامات سنگین به وی اعلام کردند.

پس از برگزاری این تجمع که با هم‌کاری سازمان گزارش‌گران بدون مرز و جمعی از اعضای کمیته گزارش‌گران حقوق بشر برگزار شد، تعداد ۳۷۷۰ امضای جمع‌آوری شده برای آزادی شیوا نظرآهاری به سفارت جمهوری اسلامی تحویل داده شد.

شیوا نظرآهاری، فعال حقوق بشر از خردادماه سال گذشته بیش از ۳۵۰ روز را در زندان اوین به سر برده که نزدیک به ۱۰۰ روز آن در سلول‌های انفرادی بوده است. وی در ۲۹ آذرماه سال گذشته برای دومین بار پس از گذشت تنها سه ماه از آزادی‌اش بار دیگر بازداشت شد.

بر اساس اعلام وکیل مدافع این عضو کمیته گزارش‌گران حقوق بشر، دادگاه وی روز ۱۳ شهریور برگزار خواهد شد و اتهامات سنگینی از جمله «محاربه» در پرونده وی دیده می‌شود.

گالری بخش اول / سپهر عاطفی

گالری بخش دوم

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    http://radiokoocheh.net/wp-content/gallery/shiva-support-berlin-sepehr/berlin-2.jpg

    تیتر فقط لندن است اما عکس از برلین هم دارید! می توان هر دو را با هم در تیتر آورد . یا اینکه همه ی عکس ها مربوط به برلین هست؟