Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
فضای به شدت امنیتی در بابل،

«تهدید فعالان مدنی به عدم شرکت در راه‌پیمایی روز قدس»

2010 September 04

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزارش‌های رسیده به رادیو کوچه از منابع آگاه دانشجویی در بابل، روز جمعه فضای شهر بابل مانند تهران در روز قدس، امنیتی گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی و اطلاعاتی از صبح روز جمعه، چندین دستگاه اتوبوس حامل نیروهای لباس شخصی را از روستاهای اطراف بابل برای یرخورد با تجمع‌های احتمالی معترضان در راه‌پیمایی روز قدس در خیابان‌ها استقرار یافته بود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در روزهای اخیر اداره اطلاعات شهرستان بابل طی تماس‌هایی با خانواده‌های برخی از فعالان سیاسی و دانشجویی عنوان کرده است «که در صورت حضور این فعالان

در راه‌پیمایی روز قدس، شاهد برخورد با آن‌ها از سوی مقام‌های امنیتی خواهند بود.

هم‌چنین این منابع آگاه به نقل از شاهدان عینی گزارش می‌دهند که مسیرهای منتهی به مصلا، واقع در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، به شدت تحت کنترل و بازرسی نیروهای امنیتی و لباس شخصی بوده و هم‌چنین برخوردهای فیزیکی نیروهای لباس شخصی و انتظامی با برخی از شهروندان گزارش شده است.

لازم به ذکر است در چند روز اخیر فرمان‌داری شهرستان بابل طی دستوری به تمامی کارمندان ادارات دولتی این شهرستان ،خواستار حضور در راه‌پیمایی روز قدس شده است.

در ادامه، خبر از برخورد ماموران گارد ویژه با دختران دوچرخه‌سوار در شب‌های اخیر می‌دهند.

به گفته یکی از شاهدان عینی ماموران گارد ویژه، در شب گذشته، پس از توقیف دوچرخه یکی از دختران، اقدام به ضرب و شتم وی کرده که با اعتراض جمعی از شهروندان مواجه شد است.

ماموران پس از اعتراض شهروندان، اقدام به بازداشت دختر دوچرخه‌سوار و یکی از معترضان حاضر کرده است.

گفتنی است در هفته‌ی اخیر امام جمعه بابل، حجت‌الاسلام حسن روحانی ،نسبت به اشاعه فرهنگ دوچرخه سواری بانوان در فضای شهرستان بابل ابراز نگرانی کرده و خواستار برخورد مسوولان قضایی و نهادهای ذی ربط با دختران دوچرخه سوار شده بوده است.

بیشتر بخوانید:

«جو امنیتی در خیابان‌های تهران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,