Saturday, 18 July 2015
16 January 2021
پرسه- گزارشی از نمایشگاه ماتا 2010

«بازار سفر»

2010 September 06

سیمین / رادیو کوچه

simin@koochehmail.com

در این برنامه شما را با خود به یک بازار می برم، بازاری برای سفر. پیش‌تر هم از این بازار سفر گزارش‌هایی داشتم اما فکر می‌کنم اهمیت این بازار در رونق گردش‌گری به ویژه گردش‌گری داخلی آنقدر زیاد باشد که ارزش بارها دیدار و گزارش را داشته باشد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

اغلب افرادی که در مالزی زندگی می‌کنند و یا به لحاظ حرفه‌ای با صنعت گردش‌گری این کشور سرو کار دارند، می‌دانند که سالی دوبار نمایشگاهی برای سفر برگزار می‌شود که در آن دفاتر مسافرتی، هتل‌ها، مکان‌های تفریحی و خلاصه هر آن‌چه به سفر مربوط می‌شود، خذمات خود را با ارزان‌ترین بها ارایه می‌دهند. (البته این به معنای ضرر و زیان برای آن‌ها نیست. اغلب این شرکت‌ها و هتل‌ها، در زمان‌های کم‌مشتری خود خدمات ارزان‌تری ارایه می‌دهند)

البته این نمایشگاه‌ها که به ماتا (MATTA FAIR) شهرت دارند تنها نمایشگاه‌های گردش‌گری در این کشور نیستند بلکه مهم‌ترین آن‌ها هستند که از سال 1991، بیست سال پیش با عنوان نمایشگاه‌هایی سالیانه پایه‌گذاری شدند و ده سال بعد با توجه به افزایش تقاضا در میان مردم، برپایی آن به دوبار در سال تغییر یافت و حالا مردم و حتا غیرمالزیایی‌هایی که در این کشور زندگی می‌کنند و یا گردش‌گرانی که مدتی طولانی‌تر در این کشور می‌مانند، می‌دانند که در ماه‌های سپتامبر و مارچ می‌توانند سری به این بازار سفر بزنند و آن‌چه نیاز دارند تهیه کنند.

در این نمایشگاه که در سال آغازین با 80 غرفه شروع شده امسال 860 غرفه وجود دارد با 183 شرکت کننده از خطوط هوایی، هتل ها، اقامت گاه‌ ها، برگزار کنندگان تور، دفاتر خدمات مسافرتی، کشتی‌های تفریحی، پارک‌ها، مراکز تفریحی و شرکت‌های وابسته به سفر. پیش‌بینی شده که 800 هزار نفر از این نمایشگاه دیدن کنند.

نمایش‌هایی از کشورهای تایلند، تایوان، کره و هنرمندان داخلی مالزی نیز برای بازدیدکنندگان تدارک دیده شده‌است.

در گفت و گویی که در حین بازدید از نمایشگاه با مدیرکل بخش منابع انسانی وزارت توریسم مالزی (Wan Zawawi) داشتم، او نیز بر اهمیت برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در رونق گردش‌گری تاکید داشت و آن را فرصت مناسبی برای رونق گردش‌گری داخلی و بهره بردن از دیدنی‌های این کشور دانست.

اما آن‌چه سبب توسعه و رونق گردش‌گری یک کشور می‌شود تنها توجه به جذب گردش‌گر خارجی نیست. ایجاد بازار رقابت برای شرکت‌ها و فعالان بازار داخلی گردش‌گری نیز کمک فراوانی به رونق صنعت در هر کشور می‌کند. دوام و بقای یک هتل یا یک دفتر مسافرتی تنها به حضور گردش‌گر خارجی در آن نیست. بلکه در زمان‌های رکود حضور گردش‌گر خارجی می‌توان به توسعه و رونق گردش‌گری داخلی پرداخت و با ارایه قیمت‌های مناسب و خدمات متنوع، فضایی ایجاد کرد تا همواره چرخ این صنعت بچرخد.

خانم «نورموسا»، رئیس بخش تبلیغ بین‌المللی توریسم مالزی که حوزه مسوولیت‌اش در امریکا،اروپا و اقیانوسیه است نیز تاکید دارد که امسال در این نمایشگاه بر سفرهای خارجی تمرکز بیشتری شده از این رو شرکت‌کنندگانی از سنگاپور، استرالیا، ترکیه(کره،ژاپن،اندونزی، ماکائو، تایوان، هندو …) حضور دارند هم‌چنین در جهت توسعه توریسم داخلی نیز تلاش می‌شود. او با اشاره به رشد سریع صنعت گردش‌گری مالزی می‌افزاید که اکنون مالزیایی‌ها از توان مالی خوبی برخوردارند تا بتوانند به کشورهای دیگر سفر کنند و این نمایشگاه‌ها فرصت خوبی است برای آنان که به بررسی مقاصد سفرهای خارجی و هم‌چنین دیدنی‌های کشورشان بپردازند.

می‌بینید که مخاطبان اصلی این قبیل نمایشگاه‌ها و برنامه‌ریزان آن‌ها هم‌چنین برنامه‌ریزان کلی صنعت توریسم، مردمی هستند که می‌توانند با جذب‌شدن به سوی این بازار بخشی از خرید سبد سالانه خویش را به خرید تورها، بلیط‌ها و یا بسته‌های بسیار مناسب و متقاعد‌کننده از نظر قیمت و خدمات اختصاص دهند.

به این ترتیب با ارایه بهترین خدمات، قیمت‌های مناسب و بسته‌های متنوع سفر و خدمات تفریحی می‌توان ابتدا در میان مخاطبان تقاضا را ایجاد کرد و سپس این تقاضا را برای مدت زمان طولانی حفظ کرد که فرد با توجه به اصل نیاز به سفر و استفاده از امکانات تفریحی، هر ساله یا هر 6 ماه یک بار برای برآوردن نیازمندی هایش سری به این بازار پر رونق بزند. بازاری که پیش بینی شده این بار فروشی معادل 90 میلیون رینگیت داشته باشد.

بازار سفر جای خود را در میان مردمان غیر بومی مالزی نیز باز کرده و در این میان حضور ایرانیان مقیم مالزی و دانشجویان و حتا مسافران دیدنی است.

به هررو این قبیل بازار یا نمایشگاه‌ها سبب افزایش رقابت میان شرکت‌ها و دست‌اندرکاران این صنعت شده و با افزایش تقاضا، آنان را به نوعی اجبار ناخواسته وا می‌دارد تا در ارایه محصولات خویش دقیق‌تر باشند، ذائقه مخاطب را در نظر بگیرند و با نوآوری و ایجاد تنوع در میان محصولات در جذب هرچه بیشتر مشتریان بکوشند. امری که به لحاظ نبود بازار رقابت جدی،شاید کم‌تر در صنعت گردش‌گری ایران به چشم بخورد.

به امید روزهایی سبز برای برهوت گردش‌گری ایران

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. mohammad hadi
    1

    kash to iran ham az in namayeshgah ha dashtim
    na tanha in namayeshgah ha baes e ronagh e gardesh gari dar dakhel iran mishe , baes e afzayesh tourist haye khareji be iran ham mishe
    albate mohemtarin niaz haye gardesh gary dakhel iran kahesh e ghymat package hay e gardeshgarie …