Saturday, 18 July 2015
18 May 2021

«گالری/حمایت از شیوا نظرآهاری در تورنتو»

2010 September 06

منبع:کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی

با کوشش کمپین جهانی حمایت از شیوا و هم‌زمان با نقاط مختلف دنیا، ایرانیان ساکن تورنتو روز جمعه سوم سپتامبر با حضور در میدان مل لستمن در مرکز تورنتو به حمایت از شیوا نظرآهاری برخواستند. این برنامه که با مشارکت و میزبانی جبهه متحد دانشجویی در کانادا برگزار شد با استقبال خوبی مواجه شد.

به گزارش دفتر برون مرزی کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، در آغاز برنامه و پس از سردادن شعار‌های شیوا را آزاد کنید به فارسی و انگلیسی، بیانیه کمپین شیوا به زبان فارسی توسط «نیلوفر گل‌کار» از اعضای کمپین و کمیته گزارش‌گران حقوق بشر و متن انگلیسی توسط «سپیده» از جبهه متحد دانشجویی قرایت شد

سپس «عطا فغانی» فعال دانشجویی و شاعر در حمایت از شیوا سخنانی ایراد کرد و شعری که به تازگی برای شیوا سروده بود را خواند. وی گفت‌: «حضور شیواها در مبارزات امروز مدنی ایران نشان‌گر تقدم جنبش زنان ایران نسبت به دیگر جریانات اجتماعی و سیاسی در داخل کشور است.»

در ادامه‌، «حسن زارع‌زاده» اردشیر مسوول کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی که زمانی با شیوا در این کمیته هم‌راه بود، به عنوان یکی از دوستان نزدیک شیوا به بیان خاطراتی از او پرداخت و گفت: «شیوا از همان بدو هم‌کاری در کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی‌، بدون توجه به افکار و عقاید زندانیان سیاسی به دفاع و حمایت از آنان پرداخت و پس از مدتی فعالیت خود را گسترش داد و در حوزه کودکان و زنان کوشش های زیادی از او دیدیم.»

اردشیر در ادامه گفت: «شیوا از نزدیک با کودکان کار زندگی کرد تا آن‌ها را احساس کند و بهتر بشناسد و همین باعث شد با حس و توانایی بیش‌تری به یاری آن‌ها برود.»

در این برنامه «حسام فریاد» خواننده و هنرمند ساکن تورنتو، قطعه‌ای برای شیوا خواند و حاضران او را هم‌راهی کردند.

سخن‌ران بعدی نماینده سازمان عفو بین‌الملل آقای اندی باکستون بود که به کوشش‌های این سازمان در مورد شیوا اشاره کرد و گفت همین امروز امنستی بیانیه جدیدی در مورد شیوا صادر کرده و خواستار آزادی او شده است. او با ذکر نام تعدادی از زندانیان سیاسی از جمله ابوالفضل عابدینی و مجید توکلی گفت سازمان عفو بین‌الملل می‌کوشد از حقوق زندانیان سیاسی حمایت کند.

در پایان این برنامه، بیانیه جبهه متحد دانشجویی توسط آزاده قرایت شد. در این بیانیه آمده است‌: «امروز، حمایت از شیوا نظر آهاری‌، این دختر شجاع و دلار ایران زمین، به وظیفه‌ای ملی تبدیل شده است. چرا که او اینک  برای دفاع از حقوق فرزندان‌، پدران و مادران‌،  و برادران خواهران ما در پشت میله‌های زندان است. این بیانیه می‌افزاید: «ما در جبهه متحد دانشجویی، با حمایت از شیوا نظرآهاری، این سمبل انسانیت‌، نگرانی عمیق مان را نسبت به وضعیت او اعلام می‌داریم، و بر این باوریم که کلیه اتهاماتی که جمهوری اسلامی برای او ساخته، تنها برای به وحشت انداختن دیگر کوشندگان و در نتیجه مردم ایران است.»

حاضران در مراسم چندین بار با سردادن شعار و خواندن سرود خواستار آزادی شیوا و دیگر زندانیان سیاسی در ایران شدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment


  1. farnaz