Saturday, 18 July 2015
28 September 2020
به‌دنبال حمله به پایگاه ارتش عراق،

«درخواست کمک عراق از آمریکا»

2010 September 06

خبر / رادیو کوچه

در پی حملات و عملیات‌های انتحاری روز یک‌شنبه در عراق که منجر به کشته شدن 12 نفر و مجروح شدن بسیاری دیگر شده مقام‌های عراقی برای مقابله با بمب‌گذاران انتحاری در پایگاه استخدام ارتش عراق، از سربازان آمریکایی تقاضای کمک کرده‌اند.

از چندی پیش که ماموریت رزمی ارتش آمریکا در عراق پایان یافت، این نخستین بار است که مقام‌های عراقی خواستار کمک نیروهای آمریکایی در چنین عملیاتی می‌شوند.

به گفته یک سخن‌گوی ارتش آمریکا، نیروهای این کشور با گشودن آتش و پشتیبانی خود به سربازان عراقی برای یافتن دو تن از شورشیان که به داخل این پایگاه راه یافته بودند کمک کردند.

هنوز از مکان دقیق این حادثه اطلاعی در دست نیست. اما به گفته برخی منابع حداقل پنج بمب‌گذارانتحاری در این عملیات شرکت داشتند.

به نقل از بی‌بی‌سی، یکی از این بمب‌گذاران با نزدیک شدن به بازرسی ورودی این پایگاه، خود را منفجر کرد و پس از آن چهار نفر دیگر با جلیقه‌های حامل بمب به داخل این مرکز دویدند.

بر اساس برخی گزارش‌ها دو تن از آن‌ها قبل از رسیدن به بازرسی بعدی هدف گلوله نیروهای امنیتی قرار گرفته و کشته شدند.

یک مامور عراقی که در محل حاضر بود گفت دو نفر دیگر توانستند وارد این پایگاه شوند و با نارنجک دستی به مامورین حمله کردند.

وی افزود نیروهای آمریکایی سپس برای کمک فراخوانده شده و به تبادل آتش با این بمب‌گذاران پرداختند تا اینکه ماموران امنیتی عراقی توانستند وارد ساختمان شده و آن‌ها را بکشند.

بیش از 20 نفر در جریان این عملیات زخمی شدند.

این مرگ‌بار‌ترین حمله به بغداد پس از پایان عملیات رزمی ارتش آمریکا است.

لازم به ذکر است این پایگاه سه هفته پیش نیز مورد حمله القاعده قرار گرفت و طی آن بیش از 50 داوطلب استخدام در ارتش عراق کشته شدند.

بیشتر بخوانید:

«انفجار در یک پایگاه نظامی در بغداد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,