Saturday, 18 July 2015
29 November 2023
محمود احمدی‌نژاد:

«اسراییل در محاسبات ایران جایی ندارد»

2010 September 06

خبر / رادیو کوچه

آقای «احمدی‌نژاد» روز یک‌شنبه در این نشست مطبوعاتی در قطر که «شیخ‌حمد‌خلیفه ‌بن‌آل‌ثانی» امیر این کشور نیز شرکت داشت گفت اسراییل «رو به اضمحلال» است و در محاسبات ایران جایی ندارد.

وی در ادامه افزود این رژیم وقتی قادر نباشد در جنوب لبنان و غزه کاری به نفع خود انجام دهد، به طریق اولا نمی‌تواند علیه ایران کاری کند.

اشاره او به جنگ اسراییل در زدر سال 2006 و نیز حمله به غزه در سال 2008 است که به گفته برخی کارشناسان با وجود خسارات زیادی که ارتش اسراییل به زیرساختارهای این مناطق وارد کرد، نتوانست به موفقیت‌های نظامی چندانی علیه حزب‌اله و حماس دست پیدا کند.

طی ماه‌ها و سال‌های اخیر گزارش‌های زیادی درباره احتمال حمله اسراییل و یا آمریکا به تاسیسات اتمی ایران منتشر شده است.

محمود احمدی‌نژاد گفت که به‌دلیل اقدامات تلافی‌جویانه ایران، در «عالم واقع زمینه اجرایی» حمله به این کشور وجود ندارد.

وی همچنین گفت‌وگوهای صلح خاورمیانه را «بی‌حاصل» خواند گفت اسراییل امیدوار است به این ترتیب «فرصتی برای ادامه حیات خود بیابد.»

او روز جمعه نیز با انتقاد شدید از مذاکرات واشنگتن با حضور رهبران فلسطینی، اسراییل، مصر و اردن گفت که سرنوشت فلسطینیان از طریق مقاومت مردم این سرزمین تعیین می‌شود، نه در واشنگتن، پاریس و لندن.

این در حالی است که محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی در بیانیه‌ای گفت: «فردی که نماینده مردم ایران نیست و در انتخابات تقلب کرده و مردم ایران را سرکوب می‌کند و قدرت را دزدیده، نمی‌تواند در باره فلسطین و رییس جمهوری فلسطین سخن بگوید.»

بیشتر بخوانید:

«کسی که قدرت را دزدیده، نمی‌تواند درباره فلسطین سخن بگوید»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,