Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
نیما نحوی در بند 350 پس از پایان دادن به اعتصاب غذا،

«انتقال فعال دانشجویی بابل به زندان اوین»

2010 September 17

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزارشات رسیده به رادیو کوچه از منابع دانشجویی مازندران، طی روزهای اخیر نیما نحوی فعال دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به بند 350 زندان اوین منتقل شده است.

بر اساس این گزارش، این فعال دانشجویی پس از چند روز اعتصاب غذا در زندان متی کلای بابل به زندان اوین و به بند قرنطینه این زندان منتقل شد.

نیما نحوی فعال دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام دستگیر شد و مدت یک ماه از بازداشت خود را در زندان اداره اطلاعات ساری و متی کلای بابل سپری کرده است.

وی از سوی دادگاه انقلاب بابل به 10 ماه حبس تعزیری و 1 سال محرومیت از تحصیل محکوم شده بود. وی تا‌کنون بیش از نیمی از دوران محکومیت خود را سپری کرده است ولی مقامات قضایی مازندران با اعطای عفو مشروط به این فعال دانشجویی دانشگاه نوشیروانی مخالفت کردند.

در هفته‌های اخیر نیما نحوی پس از مخالفت مقامات دادگستری شهرستان بابل و رییس زندان متی کلای  با درخواست انتقالش به یکی از زندان‌های محل سکونتش در تهران، دست به اعتصاب غذای نامحدود زد که پس از گذشت چند روز از اعتصاب غذا، هم‌زمان با دریافت نامه انتقالش به زندان اوین،  به اعتصاب غذای خود پایان داده است.

منابع دانشجویی مازندران به نقل از خانواده نیما نحوی گزارش می‌دهند که در روزهای اخیر خانواده وی موفق به ملاقات کابینی با فرزندشان شده‌اند. گزارش‌ها حاکی از آن است که این فعال دانشجویی در وضعیت جسمی خوبی قرار دارد و پس از انتقالش از زندان متی کلای بابل  به زندان اوین، چند روز در بند قرنطینه این زندان به سر برد و هم اکنون یه بند 350 منتقل شد. هم‌چنین خانواده این فعال دانشجویی بابل خاطرنشان کردند که وی در کنار سید‌ضیا نبوی دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و سخن‌گوی شورای دفاع به سر می‌برد.

بیشتر بخوانید:

«پایان اعتصاب غذای نیما نحوی فعال دانشجویی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,