Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
به گروگان گرفتن پنج نظامی در سیستان و بلوچستان،

«گروگان‌گیری توسط گروه جنداله در ایران»

2010 September 18

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزارش‌های رسیده از منابع آگاه، روز پنج‌شنبه، شش نفر از نیروهای نظامی و اداری در جاده چابهار به زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان به گروگان گرفته شده‌اند.

به گزارش ایسنا، جلال سیاح، معاون امنیتی و انتظامی استان‌داری سیستان و بلوچستان، روز جمعه ۲۶ شهریور اظهار داشت این حادثه روز پنج‌شنبه ۲۵ شهریور در مسیر چابهار به زاهدان و در نزدیکی شهرستان سرباز اتفاق افتاده است و سارقان مسلح جلوی یک دستگاه اتوبوس را گرفته و پنج سرباز و یک کارمند بانک را گروگان گرفتند.

آقای سیاح به هویت گروگان‌گیران و یا احتمال ارتباط میان این گروه با جنداله اظهار نظری نکرد اما گفت که احتمال می‌رود این گروگان‌گیری با هدف اخاذی صورت گرفته باشد.

هنوز هیچ گروهی مسوولیت این گروگان‌گیری را برعهده نگرفته اما در وبلاگی تحت عنوان «جنبش مقاومت ایران (جنداله)» که خود را ارگان اطلاع‌رسانی گروه جنداله معرفی کرده، اطلاعیه‌ای منتشر شده که ادعا می‌کند این افراد در اختیار این گروه قرار دارند و از نظامیان پایگاه هوایی کنارک هستند.

در همین رابطه، یک خبرنگار در استان سیستان و بلوچستان گفت که شنیده‌ها در سطح این استان حکایت از آن دارد که گروگان‌گیران، گروهی محلی بوده‌اند که در ابتدا اتوبوس را به قصد راه‌زنی متوقف کرده و با مشاهده پنج نظامی و یک کارمند، آن‌ها را با خود برده و احتمالن در اختیار گروه جنداله قرار داده‌اند.

این در حالی است که در اواخر بهار گذشته، ایران به طور رسمی اعلام کرده بود که با اعدام عبدالمالک ریگی، رهبر گروه جنداله (یک‌شنبه 30 خرداد)، فعالیت این گروه به طور کامل متوقف شده است.

تاکنون مقامات امنیتی ایران چندین نفر را به اتهام ارتباط با گروه جنداله و عملیات آن محاکمه و اعدام کرده و عبدالمالک ریگی و برادرش عبدالحمید، از جمله کسانی بودند که به همین اتهام و سرکردگی این گروه محاکمه و اعدام شدند.

بیشتر بخوانید:

«عبدالمالک ریگی رهبر جنداله اعدام شد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,