Saturday, 18 July 2015
16 May 2021
دادگاه انقلاب حکم داد،

«حبس باقی برای مصاحبه با آیت‌اله منتظری»

2010 September 22

خبر / رادیو کوچه

روز گذشته سه‌شنبه بر اساس حکم صادر شده توسط دادگاه انقلاب عمادالدین باقی در پرونده مربوط به مصاحبه با آیت‌اله منتظری به 6 سال حبس محکوم شده است.

در حال حاضر وی پس از چهار و سال و نیم تحمل حبس، به هفت سال زندان و 5 سال محرومیت از فعالیت‌های رسانه‌ای و مدنی محکوم شده است.

به گزارش رسیده به جرس، این مصاحبه پس از درگذشت آیت‌اله منتظری در دی‌ماه سال گذشته از بی‌بی‌سی پخش شده بود. دادگاه باقی در تاریخ 26 مرداد 89 در شعبه 26 به ریاست قاضی پیرعباسی برگزار شد. آقای باقی در ارتباط با این مصاحبه به تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای برهم زدن امنیت کشور محکوم شده است.

هرچند به گفته وی در دوره بازجویی بیش از نیمی از بازجویی‌ها در ارتباط با دیدگاهایش پیرامون مجازات اعدام و هم‌کاری‌های وی با نهادهای حقوق بشری و فعالیت در دفاع از حقوق زندانیان تحقیقات انجام شده است اما اتهامات وارده در خصوص مصاحبه او با آیت‌اله منتظری بود.

این حکم در حالی صادر شده است که ماه گذشته شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی نیز بابت فعالیت‌های آقای باقی در انجمن دفاع از حقوق زندانیان او را به یک‌سال حبس و 5 سال محرومیت از فعالیت‌های رسانه‌ای و مدنی محکوم کرده است. باقی از اردیبهشت 1379 تاکنون سه بار روانه زندان شده و در مجموع چهارسال و نیم حبس را تحمل کرده است.

علاوه بر این باقی روز 30 شهریور 1389 نیز در شعبه 1057 دادگاه عمومی محاکمه دیگری برای اتهام دیگری در پرونده انجمن دفاع از حقوق زندانیان دارد.

بیشتر بخوانید:

«پنج سال ممنوعیت از فعالیت‌های سیاسی و رسانه‌ای»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,