Saturday, 18 July 2015
19 February 2020
آیت‌اله هاشمی در دیدار با خانواده زندانیان سیاسی،

«در خصوص خواسته‌هایتان مطمئن نیستم جواب مساعد بگیرم»

2010 September 22

خبر / رادیو کوچه

آیت‌اله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت و رییس مجلس خبرگان رهبری در ایران روز سه‌شنبه در دیدار با خانواده تعدادی از زندانیان سیاسی این کشور قول داده است که خواسته‌های آن‌ها را با رهبر جمهوری اسلامی در میان بگذارد.

سایت رسمی آیت‌اله هاشمی رفسنجانی گزارش داد که او به مدت سه ساعت و نیم با اعضای خانواده تعدادی از زندانیان سیاسی گفت‌و‌گو کرد و در پایان به آن‌ها اظهار داشت: «اگر بخواهم خواسته شما را به ماموران منتقل کنم، مطمئن نیستم جواب مساعد بگیرم و شاید نتیجه عکس بدهد».

با این حال او قول داد که خواسته‌های این خانواده‌ها را به آیت‌اله علی خامنه‌ای منتقل و پیگیری کند و افزود: «امیدوارم این کار بی‌نتیجه نباشد، مقام معظم رهبری در خصوص اعمال قانون و تسریع در رسیدگی و رعایت حقوق قانونی زندانیان سیاسی در زندان دستورات مناسبی صادر کرده بودند که می‌تواند بسیاری از مشکلات حاضر را رفع نماید».

از جمله خواسته‌های خانواده های دیدار کننده با آیت‌اله هاشمی رفسنجانی رسیدگی عادلانه به پرونده متهمان، رعایت حقوق آن‌ها در زندان و بررسی روند محاکمه‌های انجام شده توسط نهادهای مسوول بوده است.

اعضای خانواده محسن میردامادی، مصطفی تاج‌زاده، محمد نوری‌زاد، عبدالرضا تاجیک و تعداد دیگری از فعالان سیاسی، روزنامه‌نگاران و فعالان دانشجویی بازداشت شده در جریان حوادث پس از انتخابات سال گذشته ایران در این دیدار حضور داشتند.

بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات و اعضای خانواده‌های آن‌ها به‌طور معمول از نحوه بازداشت‌ها، فشارهای اعمال شده در جریان بازجویی‌ها، نوع اتهامات، اعترافات اجباری، نحوه محاکمه‌ها، شدت احکام صادر شده و شرایط زندان شکایت دارند.

گفته می‌شود برخی از آن‌ها گروهی از مسوولان نظامی و امنیتی را به «کودتای انتخاباتی» متهم می‌کنند و می‌گویند که تنها به دلیل شرکت در فعالیت های انتخاباتی و انتقاد از عمل‌کرد دولت بازداشت و زندانی شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,